Карасьов назвав непарламентські партії, які борються за "вищу лігу" українського політикуму
Київ • УНН
КИЇВ. 16 липня. УНН. Останні соціологічні дослідження електоральних симпатій свідчать про стрімку втрату політичними партіями парламентського формату своїх рейтингів і зміцнення позицій молодих гравців з ідеологією побудови соціально спрямованої моделі держави. Одразу кілька партій нового зразка вже випередили відомих конкурентів і мають усі шанси потрапити до “вищої ліги” українського політикуму. Про це заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи результати останніх соціологічних опитувань виборців, передає УНН.
За словами політолога, зараз спостерігається досить чітка тенденція, що відповідає основному запиту українського суспільства на докорінні зміни в державі та побудову кардинально нової соціальної моделі державного управління. Політичні довгожителі опозиційного табору, такі як “Свобода” Олега Тягнибока, “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка та інші, суттєво втрачають рейтинги і сьогодні вже у статусі партій другого ешелону змагаються за подолання 5-відсоткового прохідного бар’єра.
Разом із тим, за словами Карасьова, молоді та перспективні політичні сили, що вперше беруть участь у парламентських перегонах, впевнено відбирають голоси у своїх відомих конкурентів.
“Дуже активно сьогодні наближуються до подолання 2-відсоткового бар’єра Аграрна партія, партія „Соціальна справедливість“ Алли Шлапак і партія „Незалежність“ Анатолія Могильова. Хочу зазначити, що долаючи психологічну межу у 2%, нові політичні сили хоч і залишаться поза Парламентом, але перейдуть до „вищої ліги“ політичних гравців України. Це дуже важливо, адже згідно з чинним законодавством партії, за які проголосувало 2% і більше відсотків виборців, отримують державне фінансування на свій подальший розвиток. Безумовно, радує те, що в Україні нарешті з’явилися молоді політичні сили з дуже потужним потенціалом. Ця тенденція завдає руйнівного удару партійно-політичній монополії, завдяки якій влада була узурпована протягом багатьох років”, — зазначив Вадим Карасьов.
Як свідчать результати соціологічного опитування Центру прикладних досліджень, “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка (2,2%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,1%), Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Олега Тягнибока (1,7%) та “Самопоміч” Андрія Садового (1,5%) сьогодні ведуть запеклу боротьбу за потрапляння хоча б до першої десятки рейтингового списку парламентських виборців, займаючи у рейтинговій таблиці, відповідно, 10–13 місця.
Водночас нові політичні гравці, що декларують ідеї соціальної справедливості, впевнено зміцнюють свої електоральні позиції. Партії “Сила і честь”, “Українська стратегія Гройсмана” та “Соціальна справедливість” подолали 2-відсотковий бар’єр і випереджають відомих українських опозиціонерів.
Безумовним лідером парламентських перегонів залишається політична партія новообраного Президента України “Слуга народу”, яку планують підтримати 43,7% опитаних. Друге місце займає “Опозиційна платформа — За життя” (9,7%), на третій сходинці — “Європейська солідарність” Петра Порошенка (9,0%), четверта позиція за партією “Голос” Святослава Вакарчука (8,8%). Замикає першу п’ятірку ВО “Батьківщина” з результатом 8,2%.
Дослідження проводилося з 1 по 5 липня 2019 року на території усіх регіонів України шляхом стандартизованого індивідуального інтерв’ю face-to-face. Всього опитано 2100 респондентів.