Ізраїльські дослідники виявили залишки опіуму в глиняному посуді віком 3500 років
Київ • УНН
КИЇВ. 20 вересня. УНН. У вівторок ізраїльські археологи заявили, що виявили залишки опіуму в глиняному посуді віком 3500 років, що є доказом на підтримку теорії використання галюциногенного препарату в стародавніх похоронних ритуалах. Про це УНН інформує посилаючись на The Jerusalem Post.
Деталі
Спільне розслідування Управління старожитностей Ізраїлю та Наукового інституту Вейцмана розпочалося у 2012 році, коли під час розкопок у центральному ізраїльському місті Єгуд було виявлено серію могил пізнього Бронзового віку.
Дослідники виявили на цьому місці керамічні судини, що нагадують квіти маку, з яких одержують опіум, датовані 14 століттям до нашої ери.
Потім вони перевірили, чи служили вони контейнерами для наркотику, який, як передбачалося раніше, використовувався в похоронних ритуалах у Ханаані, і виявили залишки опіуму у восьми посудинах.
Ймовірно, вони були "поміщені в могили для церемоніальної трапези, обрядів і ритуалів, які здійснюються живими для своїх померлих членів сім'ї", - повідомив археолог з Управління давнини.
Під час цих церемоній "члени сім'ї чи священик від їхнього імені намагалися викликати дух своїх померлих родичів... і увійти в екстатичний стан за допомогою опіуму", - додав археолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль представив надзвичайно рідкісну записку з папірусу Залізної доби