Інавгурація нового президента Грузії, якого не визнає опозиція, пройде без іноземних гостей та послів
Київ • УНН
Михайла Кавелашвілі приведуть до присяги 29 грудня в парламенті без участі закордонних представників. Церемонія триватиме 40 хвилин з обмеженою кількістю гостей через "обмеження" сесійної зали.
Посли іноземних держав та закордонні гості не запрошені на інавгурацію президента Грузії Михайла Кавелашвілі 29 грудня. Про це повідомив голова парламенту Грузії Шалва Папуашвілі, передає УНН із посиланням на Новини Грузія.
"Посли не запрошені... Я також не збирався запрошувати на цю інавгурацію представників зарубіжних країн", - сказав він журналістам.
Серед причин Папуашвілі назвав "обмеження" сесійної зали, де вирішили проводити церемонію. Водночас глава парламенту вважає, що на церемонії важлива присутність не іноземців, а виборців та представників конституційних органів. За його словами, серед гостей також будуть представники Грузинської православної церкви. Зважаючи на все, участь грузинської армії також обмежиться декількома високопосадовцями Сил оборони.
Іноземні гості та посли країн-партнерів завжди були присутні на церемоніях приведення до присяги глави грузинської держави. Так, наприклад, у грудні 2018 року на інавгурації Саломі Зурабішвілі були присутні до 150 представників із понад 50 країн, зокрема високопосадовці.
За винятком Зурабішвілі у минулому інавгурації всіх президентів проводили у дворі законодавчого органу. Пояснюючи причини порушення традиції, Папуашвілі заявив, що цим вони хочуть відзначити "історичний момент", оскільки президента вперше обирала колегія виборців.
Церемонія інавгурації розпочнеться об 11 ранку та триватиме не більше 40 хвилин. У парламенті посилять заходи безпеки, журналістів пускатимуть за спеціальним дозволом в обмеженій кількості.
Колегія, яка укомплектована представниками правлячої "Грузинської мрії", 14 грудня обрала Кавелашвілі шостим президентом країни. Конкурентів він не мав. Опозиція відмовилася брати участь у процесі, за який був відповідальний парламент, який зібрався за підсумками виборів 26 жовтня. Їхні результати не визнає жодна з чотирьох опозиційних партій, яка подолала прохідний бар'єр.
П'ятий президент Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе повноваження доти, доки в країні не проведуть нові вибори.