Епідеміологічна ситуація в Україні: в яких областях найбільше хворіють на грип, ГРВІ та COVID-19
Київ • УНН
За тиждень в Україні захворіло 115 тисяч людей на ГРВІ та COVID-19, половина з них - діти. У Броварській громаді зафіксовано лише один випадок COVID-19, але спостерігається зростання ГРВІ серед дітей.
За даними МОЗ, в Україні за тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 зросла на 3,8% — занедужали 115 тисяч людей, половина з них — діти. Попри зростання випадків COVID-19, рівень захворюваності не перевищує епідемічного порогу. Найбільше випадків фіксують у Черкаській, Чернігівській та Сумській областях. У Броварській громаді Київщини ситуація поки що стабільна: зафіксовано лише один випадок COVID-19, але захворюваність на ГРВІ серед дітей трохи зросла, пише УНН.
За даними Міністерства охорони здоровʼя, з 4 по 10 листопада 815 людей захворіли на COVID-19, 236 із них госпіталізували до медичних закладів. На лікуванні у стаціонарі потребувало 33 дитини. Усі пацієнти отримали необхідну медичну допомогу. В МОЗ уточнили, що наразі найбільше випадків зареєстровано у Черкаській, Чернігівській та Сумській областях.
Наразі в Україні не перевищено епідпоріг захворюваності, зазначили у міністерстві. Загалом, з 4 по 10 листопада на ГРВІ, грип та COVID-19 по країні занедужали 115 137 людей, з яких половина – 66 274 – діти. Також медики повідомили про один летальний випадок внаслідок ускладнень COVID-19.
"Захворюваність на COVID-19, після літньої хвилі спалаху, викликаної субваріантом FLiRT, восени стабілізувалась. У порівнянні з вереснем, коли на COVID-19 перехворіло 35 230 людей, у жовтні зареєстровано 8 209 випадків. Однак COVID-19 залишається вкрай небезпечним для людей, які не отримали жодного щеплення, груп ризику та пацієнтів зі супутніми захворюваннями, які пропустили ревакцинацію. Вакцинація – безоплатна та доступна у медзакладах країни в кожній області", - зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Загалом, за даними МОЗ, з початку епідсезону у жовтні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 702 888 людей. У 11 076 пацієнтів визначили COVID-19, коронавірусна інфекція забрала 38 життів.
Водночас на Київщині ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ стабільна, але госпіталізацій стало більше.
УНН поцікавився, яка наразі епідеміологічна ситуація в одній із громад області. Йдеться про найбільше місто-супутник столиці Бровари.
За словами директора Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова, в громаді поки не зафіксовані випадки захворювань на грип, а захворюваність на ГРВІ зберігається не перевищує звичний рівень.
"Епідемії поки немає, випадків грипу на даний час у нас відділ лабораторних досліджень не дає, ГРВІ протягом року тримається на тому ж рівні", - розповів він.
Він додав, що наразі фіксується підвищена захворюваність на ГРВІ серед дитячого населення, але кількість випадків поки не перевищує норму.
"Наприклад за минулий тиждень було 606 випадків (захворювань на ГРВІ – ред.), із них 404 – це діти, і 202 – це дорослі. Ну звичайно і реєструються пневмонії, запалення легень, серед дитячого населення і дорослого", - зазначив Ігор Кравцов.
Крім того, за його даними, минулого тижня у Броварській територіальній громаді був зафіксований один випадок захворювання на COVID-19.
"Всього для лікування вистачає. Вакцинація від COVID-19 проходить, закликаємо населення вакцинуватися від грипу", - зазначив він, нагадавши, що вакцину від грипу можна придбати в аптеках.
Нагадаємо
Раніше УНН розповідав, що в Броварській громаді місцева влада запровадила програму "З турботою про кожного" на 2024–2026 роки, яка спрямована на забезпечення соціального захисту та медичної підтримки найбільш вразливих верств населення.
У межах програми проводиться регулярна діагностика для раннього виявлення онкологічних захворювань. Зокрема мешканцям громади доступні такі обстеження:
- цитологічний скринінг раку шийки матки (рідинний ПАП-тест) та ВПЛ-тестування для жінок від 21 року;
- скринінг раку молочної залози та яєчників для жінок від 30 років;
- скринінг раку щитоподібної залози за направленням лікаря;
- урологічний скринінг для діагностики раку простати для чоловіків від 35 років.
Ці обстеження громадяни України, які зареєстровані і проживають на території Броварської громади, можуть проходити безплатно раз на рік.
Окрім того, у громаді діють ще кілька важливих медичних програм, спрямованих на підтримку здоров'я громади, зокрема, пільгових категорій населення. Директор Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов в ексклюзивному коментарі УНН розповів, що однією з ключових програм є забезпечення пільгових категорій населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб (ВПО), безкоштовними ліками та медичними засобами.
Крім того, значні кошти місцева влада Броварів спрямовує на підтримку пацієнтів з онкологією, які мешкають у громаді. Лікарня забезпечує їх безкоштовними хіміотерапевтичними препаратами, які є дорогими, оскільки всі компоненти іноземного виробництва.
Мер Броварів Ігор Сапожко в ексклюзивному коментарі УНН наголосив, що такі програми важливі для забезпечення здоров'я та добробуту мешканців громади. Він додав, що міська влада буде продовжувати підтримувати ці ініціативи, попри обмежений бюджет.
"Ми розуміємо, наскільки важливими є ці програми для наших громадян, особливо для тих, хто потребує постійної медичної підтримки. Програми безкоштовного забезпечення ліками, підтримка онкопацієнтів та профілактика онкозахворювань - це життєво необхідні ініціативи, і ми робимо все можливе, щоб зберегти їх навіть у складних умовах. Піклування про здоров'я мешканців нашої громади залишається нашим пріоритетом", - зазначив Сапожко.