Дослідники ідентифікували сотні українських дітей із Донеччини та Луганщини, яких викрала росія

Дослідники ідентифікували сотні українських дітей із Донеччини та Луганщини, яких викрала росія

Київ  •  УНН

 • 29643 перегляди

Read in English

Дослідники Yale ідентифікували сотні викрадених рф дітей з Донецької та Луганської областей. 148 дітей вже в російських базах даних, 166 розміщено в російських сім'ях.

Дослідники Єльського університету ідентифікували сотні українських дітей із Донецької та Луганської областей, яких викрала росія з лютого 2022 року. Зокрема, 148 дітей уже є в російських базах даних із розміщення дітей. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, передає УНН.

Ще один ґрунтовний доказ російських воєнних злочинів проти України й українців – дослідження Yale HRL. Дослідники Єльського університету ідентифікували сотні українських дітей із Донецької та Луганської областей, яких викрала росія з лютого 2022 року, а також місця їхнього перебування та маршрути депортації. 148 юних українців уже є в російських базах даних із розміщення дітей, 42 з них усиновлені, взяті під опіку або мають призначеного російського опікуна. Ще 166 дітей розміщено в російських сім’ях. Звіт показує всьому світу, на що йде росія, щоб стерти українську ідентичність. Наскільки системною є її політика в цьому напрямі 

- повідомив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна постійно працює над тим, щоб українські діти повернулися додому, а всі винні в злочині викрадення були покарані.

"Це складний виклик, але ми робимо все необхідне, і ми вдячні всім, хто нам допомагає. Кожній країні, організації, лідеру – політичному та громадському. Тільки разом можемо відновити справедливість, яку росія порушила в такому масштабі, захистити майбутнє українських дітей і повернути їх додому", - додав Президент.

Нагадаємо

Троє хлопчиків, віком від 12 до 16 років, які пережили жахи російської окупації, вдалося визволити з тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини. Місію порятунку здійснила благодійна організація Save Ukraine.