Десятки тисяч людей у Новій Зеландії протестують проти суперечливого закону про маорі
Київ • УНН
35-50 тисяч людей взяли участь у дев'ятиденному марші протесту до парламенту Нової Зеландії. Демонстранти виступають проти законопроекту, що ставить під сумнів права корінного населення маорі.
Ймовірно, найбільший в історії країни протест на підтримку прав маорі відбувся після мирної ходи, яка протягом дев'яти днів йшла через усю країну до столиці Веллінгтона.
Передає УНН із посиланням на SIC Notícias та The Guardian.
Деталі
Приблизно від 35 до 50 тисяч людей приєдналися до демонстрації у останній день дев'ятиденного маршу проти пропозиції, яка ставить під сумнів статус корінного населення маорі.
Ключова частина мітингу відбувалася біля парламенту Нової Зеландії.
Довідка
Договір Вайтангі був підписаний у 1840 році для встановлення миру між корінними жителями Маорі та британськими колонізаторами. Принципи Договору створюють основу для сприяння партнерству між корінними та некорінними жителями Нової Зеландії.
Договір, який був написаний двома мовами, трактується по-різному. На думку маорі, їм має бути "дозволено безперешкодно користуватися своєю територією і природою". Але в англійській версії це стосується тільки земель, які вже оброблялися маорі.
Що також вплинуло на початок протесту
Акція протесту відбулася за законопроектом Девіда Сеймура, лідера коаліційної партії ACT Нової Зеландії. Він стверджує, що Договір Вайтангі сприяє нерівності. Тому він хоче внести поправки до договору.
Колишній прем'єр-міністр від Консервативної партії Дженні Шиплі заявила, що ця пропозиція загрожувала "розколом Нової Зеландії".
Чинний прем'єр-міністр Крістофер Луксон пообіцяв, що законопроект не буде прийнятий, його також критикують за те, що він дозволив обговорити його в парламенті.
Доповнення
Ідея Сеймура викликала неабиякий гнів серед населення, науковців та правозахисних організацій. Вони вважають, що ця політика "спричиняє розбіжності та підриває відносини між маорі та владою".
Нова Зеландія потроює в'їзний податок для туристів3 вер. 2024, 14:54 • 16078 переглядiв