Держдеп назвав "жахливими" порушення прав людини в Росії
Київ • УНН
КИЇВ. 13 лютого. УНН. США обговорюють випадки порушення прав людини в Росії і ведуть роботу над заходами у відповідь на них. Про це в ході брифінгу заявив представник держдепартаменту Нед Прайс, стенограма опублікована на сайті відомства, передає УНН.
Що відомо
За словами дипломата, мова йде в тому числі про жорстокі дії по відношенню до протестуючих, які вийшли на вулиці на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального, а також затримання двох чеченців Салеха Магамадова і Ісмаїла Ісаєва, Магомедова і Ісаєва вивезли з Нижнього Новгорода в чеченський Гудермес, до цього вони встигли вийти на зв’язок і попросити про допомогу. Влада Чечні звинуватили їх в пособництві ліквідованому бандитському угрупуванню.
Цитата
“Ми продовжимо робити це, будь це в Росії або в іншій країні, де права людини піддаються загрозі... Ми також дуже уважно дивимося на порушення прав людини, про які я говорив, і підозрюю, що ви почуєте більше новин щодо відповідних відповідей на ці зловживання і правопорушення, які, як ми бачили, виходять з Москви і відбуваються на російській території”, — заявив Прайс.
Додатково
Представник Держдепу також додав, що США вивчають “зловмисні дії” з боку Росії, зокрема, повідомлення про втручання Москви в вибори, хакерських атаках і винагороду “Талібану” за напади на американських солдатів в Афганістані. Російська сторона не раз заперечувала ці звинувачення.
Мова також йде про можливе отруєння Навального, додав Прайс. На початку лютого група американських сенаторів внесла в конгрес законопроект, який передбачає санкції проти осіб, причетних до нього і тюремного ув’язнення опозиціонера. Серед можливих санкцій в документі вказані заморозка активів і відмова у видачі віз. Імена і посади осіб, які можуть потрапити під обмеження, в ньому не названі. Документ також пропонує адміністрації США визначити, чи порушили російські влади міжнародні угоди про заборону використання хімічної та біологічної зброї.
Відповідь Москви
У Кремлі у відповідь заявили, що звикли до погроз і санкцій з боку США. Речник президента РФ Дмитро Пєсков запропонував почекати, поки законопроект не буде прийнятий, і подивитися, “в якому руслі” будуть діяти американські законодавці, при цьому сам факт внесення документа він назвав “списку санкцій рефлексами”.
Справа Навального
Навальний в серпні був отруєний в Росії забороненим бойовим отруйною речовиною з групи “Новачок” і потім перевезений на лікування до Німеччини. Після курсу реабілітації він і Юлія 17 січня повернувся в Росію і відразу ж був затриманий, а потім заарештований на 30 діб. Представники Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) заявили, що опозиціонер перебував у розшуку за порушення умовного терміну покарання у справі “Ів Роше”
2 лютого Симоновський районний суд Москви замінив політику Олексію Навальному умовний термін у справі “Ів Роше” на реальний і відправив його в колонію на два роки і вісім місяців.
Після арешту і рішення суду в багатьох містах Росії прихильники Навального вийшли на вулиці на його підтримку. Акції проходили 23, 31 січня і 2 лютого — після суду. В ході них було затримано близько 12 тис. чоловік, повідомляв “ОВД-Инфо”.
Своєю чергою, Литва, Латвія, Естонія і Польща хочуть ввести санкції проти Росії через незаконний арешт опозиціонера Олексія Навального. Над санкціями також задумався Євросоюз. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що питання про можливі обмеження проти Росії через вирок Навальному і реакції влади на акції протесту в його підтримку буде піднято на зустрічі глав МЗС країн об’єднання в кінці лютого.