Де і коли українці зможуть побачити найяскравіший зорепад року
Київ • УНН
Метеорний потік Гемініди досягне піку в ніч з 13 на 14 грудня, можна буде побачити до 150 метеорів на годину. Це один з найяскравіших щорічних зорепадів, породжений астероїдом Фаетон.
Пік метеорного потоку Гемініди припадає на ніч з 13 на 14 грудня, і його можна буде побачити в Україні, пише УНН з посиланням на Space.
Деталі
Цьогоріч пік метеоритного дощу Гемініди збігатиметься з приблизно 90% освітлення Зростаючого Місяця, а повня буде лише за кілька днів, 15 грудня. За даними Американського метеорного товариства, за умови відсутності місячного світла, яке може заважати, у небі можна побачити до 150 метеоритів на годину в час пік.
На відміну від більшості метеорних дощів, які ми бачимо на Землі, Гемініди є продуктом астероїда,а не комети. Міцний потік породжує яскраві метеори, пов’язані з астероїдом Фаетон, блакитною скелею, яка схожа на комету.
Гемініди вважаються одним із найкращих метеорних дощів щороку, тому що окремі метеори яскраві та прилітають швидко.
Відомо, що метеоритному дощу Гемініди майже 200 років. Вперше його побачили в 1833 році з річкового човна на річці Міссісіпі. З часом цей дощ стає фактично більш сильним. Згідно із заявою астронома NASA Білла Кука під час дискусії "NASA Chat ", це тому, що гравітація Юпітера протягом століть притягувала потік частинок від джерела потоку, астероїда 3200 Phaethon, ближче до Землі.
Найкраще метеори Гемінді видно з Північної півкулі, але їх також видно і з Південної.
Метеоритний дощ Гемінід названий на честь сузірʼя, з якого виходять самі метеори.
З точки зору Землі метеорний потік Гемінід походить приблизно з напрямку сузір’я Близнюків. Сузірʼя Близнюків доволі помітне на нічному небі, через їх розташована північний схід від сузірʼя Оріона, це між сузірʼям Тельця і Рака.
Але для того, щоб побачити метеоритний дощ Гемінід необовʼязково шукати на нічному небі сузірʼя Близнюків, оскільки падаючі зірки буде видно на нічному небі.
Гемініди пов’язані з навколоземним об’єктом 3200 Phaethon, астероїдом, який, можливо, зазнав зіткнення з іншим об’єктом у далекому минулому, утворивши потік частинок. Цей астероїд поводиться як комета і обертається навколо Сонця кожні 1,4 року. Коли Земля проходить крізь уламки, залишені 3200 Phaethon, "астероїдні крихти" нагріваються, потрапляючи в атмосферу Землі , і згорають яскравими спалахами світла.
Нагадаємо
Космічний телескоп Джеймса Вебба подолав перешкоди космічного пилу та знайшов нові галактики в протокластері Spiderweb. Об'єкт знаходиться на відстані 10 млрд світлових років від Землі.