Бідність в Україні зросла в 1,7 рази: які регіони постраждали найменше
Київ • УНН
За два роки війни рівень бідності в Україні збільшився з 20,6% до 35,5%. Найменше постраждали Закарпаття та Чернівецька область, а глибока бідність зросла у 7 разів.
Ще більше зросла глибока бідність в Україні: люди знаходяться на межі фізіологічного виживання і "споживають менше ніж те, що встановлено законодавчо".
Передає УНН із посиланням на пояснення Людмили Черенько, завідувачки відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень в ефірі Київ24.
Деталі
В Україні у цілому, за два воєнних роки, якщо порівнювати з 2021-м, у 2023 році бідність зросла в 1,7 рази.
"Доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму були 20,6% у 2021 році. У 2023 році - 35,5%. Зростання рівня бідрності - досить потужне."
Найменше зросла бідність порівняно з середньоукраїнськими показниками у Київській та Дніпропетровській області; також - Черкаська, Одеська, Запорізька.
Але фахівець зауважила, що бідність зросла за два воєнних роки по всіх регіонах. Згідно з інформацією представника Інституту демографії та соціальних досліджень, певним виключенням є лише Закарпаття, Чернівецька область.
Але ще більше зросла глибока бідність.
Ті люди, які на межі фізіологічного виживання, споживають менше за те, що встановлено законодавчо прожитковим мінімумом. На цьому рівні, як відомо мінімальна пенсія. Ця бідність зросла дуже сильно. З 1,3 у 2021 році до майже 9% у 2023 році. тобто у 7 разів зросла ця глибока бідність.
Нагадаємо
У проєкті держбюджету-2025 прожитковий мінімум залишиться на рівні 2920 грн, а мінімальна зарплата - 8000 грн. Ці показники не змінюються порівняно з 2024 роком.
Верховна Рада ухвалила бюджет на 2025 рік з соціальними видатками у 420,9 млрд грн. Значно збільшено фінансування підтримки дітей, малозабезпечених сімей та людей з інвалідністю.