Bellingcat показала доказ російського походження "Бука", який збив Boeing MH17
Київ • УНН
КИЇВ. 5 червня. УНН. Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat показала фото, яке підтверджує, що “Бук”, яким був збитий Boeing 777, належав до російської зенітно-ракетної бригади, передає УНН з посиланням на доповідь Bellingcat.
“Bellingcat вдалося виявити „відсутню ланку“ — фотографію, на якій видно маркування негабаритного вантажу на „Бук 332“, яка була зроблена до його транспортування в колоні у червні 2014 року. На фотографії, знятій російським механіком, ймовірно, навесні 2013 року, можна побачити „Бук 332“ з такими самими білими транспортними маркуванням, що були і на „Буку“ в Україні незадовго до і незабаром після збиття MH17”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ця фотографія є останньою за часом зйомки виявленою експертами, яка була знята до транспортування “Бука” в червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована.
У Bellingcat стверджують, що про те, що це саме той “Бук”, який збив літак, свідчать білі цифри номера, позначки габариту навантаження і транспортні марки.
“Білі цифри номера, позначки габариту навантаження і транспортні марки на цій фотографії розташовані на тому ж місці, що і на фотографіях і відео „Бука“ 332, коли він був Росії в червні 2014 року і в Україні в липні 2014 року”, — зазначили фахівці.
Фото підтверджує, що “Бук” належав до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406).
Ця фотографія, як зазначається, була зроблена на транспортному дворі 53-ї бригади. Про це свідчить те, що на ній зображений такий самий рожевий ракетний контейнер, який був на іншому знімку, опублікованому курсантом у серпні 2014 року. Геотеги підтверджують, що фото було зроблено у дворі 53-ї бригади у селищі Маршала Жукова, поблизу Курська. Достовірність цього підтверджується супутниковими знімками.
У мережу фотографія потрапила лише в лютому 2015 року. З’ясовано, що чоловік на фото механік військової техніки, і він був у Курську в 2013 році, і, можливо, в 2014 році.
Нагадаємо, катастрофа пасажирського літака Boeing 777-200 9М-MRD сталась над територією Донецької області 17 липня 2014 року.
Одразу після інциденту, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Королівством Нідерланди та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи.
В листопаді Міністерстві закордонних справ Росії повідомили, що передали дані радіолокаційних систем (РЛС) Нідерландам, згідно з якими спростовується інформація про те, що пуск ракети, яка збила малазійський літак, відбувся з території Первомайського.
Як повідомляв УНН, Bellingcat назвала винуватця катастрофи літака MH17.