3 червня: сьогодні Всесвітній день велосипеда
Київ • УНН
КИЇВ. 3 червня. УНН. Сьогодні, 3 червня, у світі відзначають Всесвітній день велосипеда, День народження парашута та Всесвітній день клишоногості. Віряни в цей день шанують рівноапостольну царицю Олену Константинопольську, пише УНН.
Свята
Святкування Всесвітнього дня велосипеда щорічно 3 червня було засноване резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 12 квітня 2018 року. Ініціатором заснування свята став соціолог Лешек Сібільський разом зі своїми студентами.
Сібільский та його учні провели медіакампанію, в якій намагались звернути увагу на велосипед не лише як на засіб поліпшення фізичного і психічного здоров’я, але й на формування в суспільстві культури руху на велосипеді та підвищення безпеки на дорозі.
Співавторами документу виступили 56 країн світу. Таким чином, ООН закликала держави приділяти велосипеду належне місце в стратегіях розвитку регіонів.
Найбільшим попитом велосипеди користуються у Нідерландах (їх має 90% населення). Після Нідерландів йде Данія, де цей транспорт має понад 80% людей. На третьому місці — Німеччина, де на велосипедах їздять більше 75% мешканців.
Зокрема, 3 червня святкують День народження парашута.
Так, у 1785 році французький вчений Франсуа Бланшар продемонстровав перший парашут у Лондоні.
Зокрема, 3 червня відзначають Всесвітній день клишоногості.
Вроджена м’язова клишоногість — одна з найбільш поширених вроджених вад і становить 0,5-2% випадків на 1000 пологів. Трапляється вона частіше у хлопчиків і у 60% буває двобічною, а в 10% поєднується з іншими вродженими вадами: кривошиєю, дисплазією кульшових суглобів, синдактилією та ін.
Вроджена клишоногість є поліетіологічним захворюванням. В даний час не виявлено однозначних причин клишоногості, у зв’язку з чим складно проводити профілактику даного захворювання. Діагностують дане порушення і діагноз “вроджена клишоногість” зазвичай ставиться відразу після народження дитини вже в пологовому будинку. Також для уточнення діагнозу використовують:
- УЗД — дозволяє побачити стан хрящів стопи;
- КТ — режим 3D реконструкції;
- Рентгенограма стоп — вивчається проекція стоп.
Релігійні свята
Сьогодні віряни шанують пам’ять рівноапостольного царя Костянтина та його матері цариці Олени.
Цариця Олена була християнкою, тому свого сина — майбутнього правителя всієї Римської імперії Костянтина — виростила у повазі до християнської релігії.
Ставши правителем Західної частини Римської імперії, Костянтин видав в 313 році Міланський едикт про віротерпимість, а в 323 році, коли він зацарював як єдиний імператор над усією Римською імперією, поширив дію Міланського едикту і на всю Східну частину імперії. Після трьохсот років гонінь християни вперше отримали можливість відкрито сповідувати свою віру в Христа.
Костянтин переніс свою столицю з Рима на схід, у місто Візантію , яка і була перейменована в Константинополь.
У цей день іменини святкують Олена, Костянтин, Касьян, Кирило, Феодор, Кассіан, Михайло та Ярослав.