Знання, які рятують: як працюватиме Центр національного спротиву в Броварах

Знання, які рятують: як працюватиме Центр національного спротиву в Броварах

Київ  •  УНН

 • 159130 перегляди

У Броварах створено Центр національного спротиву для навчання цивільних базовим військовим навичкам. Центр пропонуватиме три формати навчання під керівництвом досвідчених інструкторів з бойовим досвідом.

У Броварах створено Центр національного спротиву – важливу ініціативу, яка забезпечить навчання цивільного населення базовим військовим навичкам, необхідним у сучасних реаліях. Броварський міський голова Броварів Ігор Сапожко розповів УНН як працюватиме ця ініціатива.

Навіщо потрібен Центр національного спротиву?

Створення такого центру в Броварах стало відповіддю на виклики, які виникли через широкомасштабне вторгнення росії в Україну. За словами міського голови, це не лише питання безпеки, а й спосіб забезпечити кожного жителя знаннями, які можуть врятувати життя у критичних ситуаціях.

"Мати ці знання та навички – необхідність. Кожен повинен вміти надати хоча б першу домедичну допомогу собі, близьким чи тим, хто опинився поряд у складній ситуації. Наприклад, всі ми знаємо, що доволі часто маршрут ворожих БПЛА пролягає саме через наше місто, що значно підвищує ризики влучання в цивільну інфраструктуру. Кожен свідомий громадянин розуміє, що на такі виклики сьогодення потрібно вміти реагувати і домедична допомога – один з важливих аспектів такого реагування. Це ті навички та знання, що одного разу можуть врятувати життя. Та не лише ці знання можна здобути у Центрі. Ми всі розуміємо, що ворог не припиняє своїх спроб знищити Україну, ми всі пам’ятаємо час, коли ворожі війська стояли на підступах до міста, а тому усвідомлюємо важливість оволодіння хоча б базовими навичками військової підготовки, які можуть допомогти захистити себе, своїх близьких, своє місто, свою країну", – зазначив Ігор Сапожко.

Програма навчання

Центр пропонуватиме кілька форматів навчання, які адаптовані під різний рівень підготовки. "Для загального розуміння, ці вишколи – це не щось надтяжке, це не селекція в спецпідрозділ, а курс навчання для цивільних. Стоїть завдання навчити і заохотити людину розвиватись та здобувати нові навички далі, показавши, що це цікаво, корисно та необхідно", - пояснив Ігор Сапожко.

Зокрема, тут будуть проходити одноденні вишколи, які даватимуть базові знання з військових дисциплін для швидкого освоєння.

Заняття включатиме скорочений курс із тактичної та вогневої підготовки, тактичної медицини та роботи з БПЛА. Викладати будуть досвідчені інструктори. Такі заняття проводитимуться стабільно раз на тиждень.

Також буде можливість пройти скорочений курс тривалістю 36 годин протягом трьох тижнів на вихідних. Ці заняття охоплюватимуть 7 ключових напрямків військової підготовки.

Буде можливість також пройти базовий курс підготовки: 100-годинний курс, розрахований на 7 тижнів. Він складається з теоретичної та практичної підготовку, заняття проходитимуть у вихідні.

Цей курс включатиме:

-          тактичну та вогневу підготовку;

-          роботу з БПЛА;

-          виживання;

-          тактичну медицину;

-          військову топографію;

-          інженерну підготовку;

-          основи звʼязку;

-          безпеку бою;

-          основи РХБЗ (радіаційного, хімічного та біологічного захисту);

-          основи протидії ворожим ІПСО;

-          національно-патріотичне виховання;

-          психологічна підготовка;

-          юридична підготовка;

-          міжнародне гуманітарне право;

-          основи лідерства.

По закінченню будь-якого із курсів слухачі отримуватимуть відповідний сертифікат. Програми затверджені командувачем Сил Територіальної Оборони, а тренування проводитимуть досвідчені інструктори, переважно ветерани 3-ї Штурмової Бригади та бригади "Азов", які були тяжко поранені та звільнені з військової служби.

Варто зазначити, що всі інструктори центру повинні мати бойовий досвід, що робить навчання максимально ефективним і практичним.

"Щодо інструкторів - бойовий досвід це наша принципова позиція, так як навчати військовій справі може лише та людина, яка на власному досвіді знає, що таке війна і це те, що дозволяє заохотити людей, тримає їхню увагу та відрізняє Центр в Київській області. Вже є команда інструкторів з великим бойовим та інструкторським досвідом, яка готова працювати в Броварах", – наголосив Ігор Сапожко.

Безкоштовні можливості для всіх мешканців

Навчання в Центрі національного спротиву безкоштовне, і кожен мешканець громади, якому виповнилося 18 років, може отримати базові навички захисту та домедичної допомоги.

"Ми розуміємо, що без підготовки населення буде важко у боротьбі з ворогом. Ветерани, які вже пройшли складні бої, готові ділитися знаннями з громадою, і це великий крок для безпеки нашого міста", – підсумував мер.

Центр національного спротиву – це місце, де теорія перетворюється на практику, а мешканці громади здобувають навички, які можуть врятувати життя та посилити захист.

Крім того, центр також сприятиме адаптації ветеранів до цивільного життя. Робота інструктора дозволяє їм знайти своє місце в соціумі та поділитися безцінним досвідом. Окрім цього, такі центри допомагають скоротити дистанцію між військовими та цивільними, знижують напругу в суспільстві і зміцнюють морально-психологічний стан громади.

Хто керуватиме Центром?

Як, розповів УНН заступник Броварського міського голови Олександр Резнік, керівником Центру стане ветеран "Азову" та броварчанин Максим Оніпченко.

"Максим – оборонець Маріуполя, був у полоні. Дуже активний та свідомий хлопець, який має досвід роботи інструктора, вже працював з цивільними та розуміє, як побудувати центр в нашому місті", - зазначив Резнік.

За його словами, сьогодні абсолютно для всіх цивільних дуже важливо отримати необхідні для виживання навички, наприклад, вміти накладати турнікет чи тримати зброю.

"Кожен українець має вміти захистити себе, захистити свою родину, захистити свій дім.

По-друге, людина яка пройшла підготовку вже зовсім по-іншому дивиться на багато речей, які відбуваються сьогодні в Україні, абсолютно по-іншому дивиться на війну. Їй не потрібно додатково пояснювати, навіщо боротись за свою свободу і незалежність, їй не потрібно пояснювати, чому потрібно бути активним та підтримувати армію. Тобто можна говорити про те, що підготовка населення прямо впливає на морально-психологічний стан суспільства та його мотивацію",-  резюмував Резнік.