Зловживання під час отримання інвалідності: в МСЕК та обласних прокуратурах проходять обшуки

Зловживання під час отримання інвалідності: в МСЕК та обласних прокуратурах проходять обшуки

Київ  •  УНН

 • 21867 перегляди

Read in English

Офіс генпрокурора проводить обшуки в МСЕК та прокуратурах через підозри у незаконному отриманні інвалідності. В органах прокуратури налічується 523 прокурори з інвалідністю, з яких 70% отримують спеціальні пенсії.

Офіс генерального прокурора в рамках розслідування про зловживання під час отримання інвалідності проводить обшуки в працівників МСЕК, а також в прокуратурах кількох областей України. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, передає УНН.

... у межах розслідування фактів неправомірного отримання інвалідності посадовими особами, зокрема прокурорами, проводяться обшуки у працівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), у лікарських установах, де могли бути видані незаконні довідки та рішення, а також в прокуратурах кількох областей України 

- йдеться в повідомленні.

Обшуки проводяться у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК, де були виявлені факти видачі довідок з ознаками фальсифікацій. Вилучено медичну документацію та особові справи, що можуть слугувати доказами у розслідуванні. Триває робота зі встановлення ланцюгів причетних осіб.

Слідчі дії включають допити свідків та перевірку правомірності медичних висновків, на підставі яких було встановлено групи інвалідності.

В Офісі генпрокурора зазначили, що саном на сьогодні в органах прокуратури усіх рівнів налічується 523 прокурори, які мають інвалідність, що менше 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурам. Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).

Двом прокурорам встановлено І групу інвалідності, 328 – ІІ групу та 193 – ІІІ групу. Серед них 348 або 67% – чоловіки, 175 або 33% – жінки. 386 прокурорів або 74% – отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності в період до 2022 року.

"Відповідно до ст. 86 Закону "Про прокуратуру" прокурори, визнані особами з інвалідністю I або II групи, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу. 229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей", - додали в прокуратурі.

Нагадаємо

Правоохоронці ліквідували нові схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. Серед затриманих – посадовці медико-соціальних експертних комісій та лікарень.