Журналіст розповів про плани помічника Трампа відновити випробування ядерної зброї
Київ • УНН
КИЇВ. 12 вересня. УНН. Оточення президента США Дональда Трампа після його перемоги на виборах в листопаді 2016 року розглядало питання про доцільність відновлення випробувань американської ядерної зброї. Про це повідомляється на сторінках книги “Страх. Трамп в Білому домі”, яка написана ветераном американської журналістики, членом редколегії газети The Washington Post Бобом Вудвордом, повідомляє УНН з посиланням на матеріали американських ЗМІ.
Автор уточнює, що 26 грудня 2016 року розмовляв по телефону з відставним генерал-лейтенантом Майклом Флінном, якого на той момент Трамп уже вирішив призначити своїм помічником з національної безпеки після вступу на посаду президента США. Вудворд заявляє, що дзвонив Флінну, який перебував у колі сім’ї на різдвяному відпочинку в штаті Флорида, щоб поговорити про Росію. Флінн визнав, що Росія, за його оцінкою, в попередні 7-8 років “переграла США”. Він також зазначив, що Росія “систематичним чином” модернізувала в останні роки свої звичайні збройні сили і сили спеціальних операцій.
“Потім Флінн відкрито заговорив про те, що Сполученим Штатам, можливо, доведеться (знову) почати проводити випробування ядерної зброї”, — продовжує Вудворд. Він нагадує, що “останнє (таке) американське випробування відбулося в 1992 році”. “Нам доведеться вирішувати, чи слід знову приступати до проведення випробувань (ядерної зброї)”, — наводить автор репліку Флінна, який в 2012-2014 роках був директором Розвідувального управління Міністерства оборони США. У зв’язку з цим генерал-лейтенант у відставці висловив думку, що одного комп’ютерного моделювання може бути недостатньо, щоб переконатися в надійності американського ядерного арсеналу.
Трамп, згідно повідомленої Флінном інформації, планував зробити щодо Росії “попереджувальний постріл”, діяти жорстко, покладатися на тактику дій колишнього президента США Рональда Рейгана. Одночасно діючий, 45-й президент США збирався взаємодіяти з Росією, підкреслив Флінн. “Ми повинні в той же час ясно дати зрозуміти, що будемо вести справи з Росією, — сказав відставний воєначальник. — Неможливо мати тільки один погляд на Росію”.
Як повідомляв УНН, міністр оборони США не вважає, що РФ і Китай в перспективі сформують військовий альянс.