Цитата
“Я в жаху від повідомлень про напад на мирних громадян у штаті Карен 24 грудня. Згідно з надійною інформацією, щонайменше 35 людей, включаючи одну дитину, примусово вийшли з машини, потім були вбиті і спалені, — сказав Гріффітс. — Я засуджую цю жахливу подію (у М’янмі) та всі напади на мирних людей по всій країні”.
“Я закликаю владу негайно розпочати ретельне та відкрите розслідування, щоб нападники якнайшвидше постали перед судом”, — заявив заступник генсека ООН.
Деталі
Гріффітс також зазначив, що військові країни та озброєні групи в М’янмі мають вжити всіх заходів для захисту цивільного населення.
Як повідомило раніше видання AP, останки, що обгоріли, щонайменше 35 людей, у тому числі дітей, були виявлені біля села на сході штату Карен. За даними видання, тіла було знайдено у восьми автомобілях. Міжнародна неурядова організація “Врятуємо дітей” (Save the Children) заявила, що двоє її співробітників, які раніше працювали у районі, зникли.
Військовий переворот у М’янмі
Масові протести у М’янмі тривають з початку лютого після того, як 1 лютого військові країни відсторонили від влади цивільне керівництво країни на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.
Аун Сан Су Чжі та президент країни Він М’їн перебувають під арештом. Військові обґрунтовували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах в листопаді, на яких перемогла партія Су Чжі. Міжнародні спостерігачі називали вибори вільними і чесними. У низці країн світу засудили переворот і вимагають звільнення арештованих політиків.
Близько 37 журналістів було заарештовано, в тому числі 19, які залишилися під вартою, повідомив у вівторок офіс ООН з прав людини в Женеві.
Військова хунта М’янми відключила Інтернет у деяких містах і заборонила випуск газет.