За необхідності Рада швидко ухвалить закон про введення миротворців на кордоні з білоруссю - Веніславський

За необхідності Рада швидко ухвалить закон про введення миротворців на кордоні з білоруссю - Веніславський

Київ  •  УНН

 • 249807 перегляди

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Верховна Рада України за необхідності швидко ухвалить закон про введення миротворчих сил на українсько-білоруському кордоні. Наразі загрози наступу з території білорусі немає, Збройні Сили України постійно перебувають на межі кордону двох країн у бойовій готовності, щоб унеможливити ймовірний напад. Про це під час брифінгу повідомив представник Президента України у Верховній Раді Федір Веніславський, інформує УНН.

Цитата

"По перше, треба заспокоїти громадян України. На цей момент на території республіки білорусь немає достатніх сил та засобів, які б у короткостроковій чи навіть середньостроковій перспективі дозволили росії атакувати зі сторони білорусі нашу територію, відновити ті дії, які мали місце 24-25 лютого та на початку березня. Є шість батальйонів та один спеціальний загін, які виконують демонстративні дії біля державного кордону України. Але їх точно недостатньо, щоб відкривати ще один напрямок вторгнення", - повідомив він.

Деталі

Веніславський зауважив, що Головне управління розвідки раніше повідомляло про прибуття до білорусі російських військових, додавши, що це є "підставою говорити про можливу мобілізацію" власне на території сусідньої країни. За словами представника Президента, Україна готова до будь-якого розвитку подій.

Веніславський також нагадав, що Україна закликала забезпечити присутність миротворців на кордоні з білоруссю.

"Українська влада виступила з такою ініціативою (розташування миротворчого контингенту - ред.), проти якої одразу заперечували представники республіки білорусь і російської федерації у різних форматах. Але для розташування на території України військових спостерігачів, миротворців будь-якої країни світу, ми не потребуємо згоди ні від білорусі, ні від росії", - сказав він і додав: "Це рішення ухвалюється відповідно до Конституції за спеціальним законом. Якщо виникне необхідність в Україні для розташування такого миротворчого контингенту, я переконаний, що Президент ініціює цей законопроєкт. Верховна Рада його швидко ухвалить".

На думку представника Президента, для ухвалення відповідного рішення та його реалізації не потрібно багато часу - "це не місяці, а тижні".

Нагадаємо

Моніторингова група "Беларускі Гаюн" у зведенні за 24 жовтня поінформувала, що у республіці білорусь продовжується активність пересування військової техніки та авіації армій рф та рб.