"Їжа не повинна використовуватися як зброя війни": Блінкен про перезапуск зернової угоди
Київ • УНН
КИЇВ. 8 серпня. УНН. Минулого тижня в ООН 91 країна підписала декларацію про те, що їжа не повинна використовуватися як зброя війни, як це росія зараз робить в Україні. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтер’ю Al Jazeera, передає УНН.
Деталі
Щодо перезапуску Чорноморської зернової ініціативи Блінкен відзначив, що після виходу Росії із угоди ціни на зерно зросли на 10-15 відсотків, і це завдає шкоди всім, зокрема і країнам Африки.
Цитата
"Але зробіть крок назад: ця ініціатива взагалі ніколи не була б потрібною, якби Росія не вторглася б в Україну, а потім, зробивши це, заблокувала її порти, включно з Одесою, звідки вивозилося найбільше зерна пшениці", — сказав Блінкен.
Він наголосив, що зернова угода за підтримки Організацієї Об’єднаних Націй та Туреччини вивела на ринок 18 мільярдів буханок хліба. А тепер з розірванням цієї ініціативи цього хліба немає.
"Якби хтось міг повернути володимира путіна до Чорноморської зернової ініціативи, то це відразу вплинуло б на ціни і дозволило б отримати більше продуктів харчування на ринку для країн Африки", - сказав держсекретал СШАю
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен обговорив з міністром закордонних справ Туреччини зернову угоду
Він наголосив, що США постійно фінансово підтримують Всесвітню продовольчу програму.
"З моменту російської агресії проти України – приблизно півтора року тому – ми, Сполучені Штати, надали 14 з половиною мільярдів доларів США на зміцнення продовольчої безпеки країн у всьому світі, але особливо в Африці. Ми є найбільшим донором Всесвітньої продовольчої програми, забезпечуємо 50 відсотків його бюджету", — сказав Блінкен.