Витік води на Запорізькій АЕС: що відбувається на найбільшій атомній станції в Україні

Витік води на Запорізькій АЕС: що відбувається на найбільшій атомній станції в Україні

Київ  •  УНН

 • 24608 перегляди

Read in English

МАГАТЕ повідомило про невеликий витік води з імпульсної лінії на одному з шести реакторів ЗАЕС. Проводяться ремонтні роботи, які планують завершити до кінця тижня.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії МАГАТЕ  Рафаель Гроссі повідомив 31 жовтня, що на одному з шести реакторів Запорізької АЕС виявлено невеликий витік води з імпульсної лінії, з'єднаної з першим контуром енергоблока. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу МАГАТЕ.

На українській Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) тривають ремонтні роботи на одному з шести реакторів після того, як було виявлено невеликий витік води з імпульсної лінії - по суті, невеликої труби, підключеної до першого контуру енергоблока. Очікується, що роботи буде завершено наприкінці цього тижня

- заявив Гроссі.

Як повідомляється, група експертів МАГАТЕ, розміщена на ЗАЕС, відвідала енергоблок № 1 у вівторок після того, як отримала інформацію про те, що одна з імпульсних ліній, які входять до системи підтримки насоса теплоносія реактора, дала протікання і потребує ремонту. Для проведення цих робіт необхідно було знизити тиск у першому контурі до атмосферного рівня.

Наразі, зварювальні роботи нібито завершені і триває радіографічна перевірка зварних швів.

"Агентство продовжить уважно стежити за цим питанням, хоча ми не бачимо жодних безпосередніх проблем для ядерної безпеки. Загалом, ми визначили, що регулярне технічне обслуговування обладнання, яке є життєво важливим для забезпечення стійкої ядерної безпеки, є складним завданням для Запорізької атомної електростанції під час конфлікту", - сказав генеральний директор Гроссі.

Як і практично щотижня, команда продовжувала щодня чути вибухи, хоча повідомлень про пошкодження на станції не надходило.

Нагадаємо 

25 жовтня Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), яка перебуває під контролем російських окупантів, вдруге за місяць втратила підключення до єдиної резервної лінії електропередач із напругою 330 кіловольт (кВ). Відключення тривало більше доби.