Відомий IT-бізнесмен Кардаков виплатив борги і запускає новий бізнес

Відомий IT-бізнесмен Кардаков виплатив борги і запускає новий бізнес

Київ  •  УНН

 • 12134 перегляди

КИЇВ. 6 червня. УНН. Відомий IT-бізнесмен, засновник Інком і Датагруп, Олександр Кардаков виплатив борги і запускає новий бізнес. Про це повідомляє "Деловая столица", передає УНН.

Нагадаємо, кредитна заборгованість його компаній перед банками почала формуватися в докризовий період 2008 року від інвестиційних проектів 2007-2008 років і особистих порук в інших проектах.

За інформацією ЗМІ, загальна сума позовів найбільших кредиторів компаній Кардакова - UniCredit, "Проінвестбанк" і "ВТБ" - досягла 700 млн грн. Повне погашення всіх боргів підприємець завершив в листопаді 2017 року.

Погашення кредитів не заважало Олександру Кардакову створювати і розвивати бізнеси, зокрема у сфері хмарних технологій і кібербезпеки. За його словами, зайнятися напрямком security його спонукала вразливість українського бізнесу і держсектора перед кібератаками. Наприклад, гучний вірус Petya вразив до 80% компаній і організацій. На три дні діяльність третини економіки була паралізована.

"Одна доба простою бізнесу України - це 0,4% ВВП. Або близько 10 млрд грн", - сказав бізнесмен.

Серед нових компаній Кардакова - перший в країні оператор послуг з кіберзахисту з власним Security Operation Center. Юридично вже створена компанія "Октава Кіберзахіст". Оператор орієнтований на середній бізнес, якому невигідно створювати і містити підрозділ з інформаційної безпеки. А також - на великі компанії, яким не вигідно утримувати цілодобову чергову зміну інженерів кібербезпеки: "Персональні автомобілі ніхто не відміняв, але більшість людей користуються таксі. Так ось, наша послуга - це таксі для тих організацій, у яких немає економічної доцільності створювати свій відділ кібербезпеки".

У планах Олександра Кардакова зайняти нішу аутсорсингу в сфері кібербезпеки. За його оцінками, місткість ринку послуг кіберзахисту в Україні вже можна оцінити в сотні мільйонів гривень. У найближчі роки вона досягне мільярдів.

"На ринку є місце для 2-3 компаній, які професійно займаються кіберзахисту. Може, хтось прийде з-за кордону", - підкреслює Кардаков.

У перспективі штат новоствореної компанії може збільшитися з початкових 25 до 50 осіб, а сам оператор - масштабуватися за межі України. Суму інвестицій Кардаков не повідомляє, але за оцінками експертів, такий проект, що включає побудову Security Operation Center, може коштувати від 1,5 до 5 млн доларів.