Велика Британія підозрює росіян у використанні британських фірм для відмивання незаконних військових доходів

Велика Британія підозрює росіян у використанні британських фірм для відмивання незаконних військових доходів

Київ  •  УНН

 • 640735 перегляди

КИЇВ. 10 березня. УНН. За словами джерел Bloomberg, уряд Великої Британії підозрює, що російські громадяни використовували перевірки реєстру компаній у спробах відмивання військових доходів, вкрадених в Україні, інформує УНН.

Деталі

Британські правоохоронні органи виявили велику кількість фіктивних компаній, зареєстрованих у Великій Британії громадянами низки країн останніми роками, ймовірно, з метою відмивання грошей або ухилення від сплати податків.

Сотні цих фірм називають росіян своїми співробітниками, а деякі компанії, які контролює росія, тепер намагаються використати війну в Україні для отримання фінансової вигоди, кажуть джерела видання.

"Росіяни займають чільне місце серед тих, кого залучає в лондонський Сіті м'яке регулювання, яке дозволяє їм приховувати свої активи без особливого контролю. У той час як Велика Британія запровадила широкомасштабні санкції проти багатьох російських компаній та приватних осіб після вторгнення в Україну, роки залучення іноземних грошей залишили британську фінансову систему пронизаною підставними компаніями та іншими непрозорими структурами, які ускладнюють зусилля щодо накладення обмежень на інтереси росії", - йдеться в повідомленні.

Британський уряд перебуває у процесі посилення законів, щоб реформувати Реєстраційну палату та припинити фінансові злочини. Законопроект про економічні злочини та корпоративну прозорість був внесений до парламенту 22 вересня і спрямований на те, щоб надати реєстру компаній більше повноважень для виявлення тих, хто створює компанії, і для розслідування шахрайства.

Адміністрація заявляє, що вона має одні з найжорсткіших заходів щодо боротьби з відмиванням грошей у світі, і новий закон допоможе припинити діяльність тисяч зареєстрованих у Великій Британії компаній, які використовуються для сприяння відмиванню грошей, шахрайству, фінансуванню тероризму та незаконним покупкам зброї.

Одна компанія, встановлена британською владою, зареєстрована за адресою офісу в Лондоні і перебуває в судових реєстрах як власник зерновоза. Судно підозрюють у незаконному вивезенні зерна з України та порушенні міжнародних санкцій. Згідно з загальнодоступними даними, останніми місяцями судно неодноразово проходило через Чорне море. У компанії числяться троє нинішніх і колишніх співробітників, зареєстрованих у Реєстраційній палаті, британському реєстрі компаній. Усі вони є громадянами росії та вказали свої домашні адреси у росії. Ні в них, ні в компанії немає помітних операцій у Лондоні.

Згідно з документами, з якими ознайомився Bloomberg, Європейський Союз обговорив санкції щодо фірми у рамках свого останнього пакету заходів. Компанія була виключена з пропозиції до того, як пакет був схвалений під час переговорів між державами-членами.

Як показують документи, кілька інших компаній, які не мають явних британських операцій, були зареєстровані за тією ж лондонською адресою іншими громадянами росії. Один із цих людей - співробітник мвс росії, чия домашня адреса вказана в Реєстраційній палаті як квартира в центрі Москви.

"Нам відомо про неправомірне використання реєстру компаній для підтримки незаконної діяльності", - заявив представник Реєстраційної палати, відмовившись відповідати на питання про окремі компанії. "У разі виявлення потенційної злочинної діяльності ми тісно співпрацюємо із правоохоронними органами для передачі справ та підтримки розслідувань".

Олівер Буллоу, письменник та експерт з фінансових злочинів, який написав серію книг про ухилення від сплати податків та відмивання грошей у Великій Британії, сказав, що за останні роки тисячі злочинців зареєстрували фірми у Великій Британії. Вони обрали Велику Британію, тому що заснувати компанію тут дешево та мало перевірок інформації, яку вони мають надати, а наявність британської адреси надає їм видимості респектабельності.

Він додав, що для відмивання грошей вони використовують рахунки або у британських цифрових банках, або у закордонних лідерах.

"Я не сумніваюся, що британські компанії, створені кілька років тому іноземними громадянами, зараз причетні до розграбування України", - сказав він, спираючись на свій спільний досвід відстеження незаконних операцій.

Людина, знайома з розслідуваннями правоохоронних органів Великої Британії щодо відмивання грошей, сказала, що злочинці використовують британські компанії для переведення великих сум грошей у країну та утримання їх протягом кількох років. Потім вони або виводять гроші до того, як їм доведеться подавати звіти до Реєстраційної палати, або подають шахрайські рахунки, де не розкриваються реальні активи, якими володіє компанія.