В Україні через пандемію близько 25% переселенців були змушені брати відпустки за власний рахунок
Київ • УНН
КИЇВ. 22 вересня. УНН. Через пандемію COVID-19 близько четверті внутрішньо переміщений осіб були змушені йти у відпустку за власний кошт, в той момент, як серед загального населення України, цей показник сягав 15-17%. Про це під час презентації звіту національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами заявив Роман Лунін менеджер програм Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.
“У березні цього року ми спостерігаємо дуже різке зростання, майже на 10%, рівня незадоволення ВПО до можливостей працевлаштування. Незважаючи на те, що 46% ВПО зберігає якесь працевлаштування, але дуже сильно ускладнюяються умови пошуку нової роботи і погіршуються умови праці. Треба зауважити, що під час карантину майже чверть ВПО були змушені брати відпустки за власний рахунок. При цьому серед загального населення України за різними оцінками ця частка складала від 15% до 17%”, — зазначив Лунін.
За його словами, найчастіше були змушені брати відпустки за власний рахунок жінки.
“Варто зазначити, що серед ВПО усіх вікових груп жінки частіше були змушені брати відпустки за власний рахунок. Ситуація з працевлаштування ВПО виглядає дещо кращою у віковому розрізі від 20 до 64 років, де 56% ВПО є працевлаштовані, проте у порівнянні до загально національного показника в цій віковій групі — 67%, цей рівень занятості ВПО є все ще малий, щоб ми могли говорити про рівність доступу у працевлаштуванні. Станом на червень цього року...лише кожна друга переселенка була працевлаштована тоді, тоді як рівень працевлаштування серед переселенців-чоловіків у цій віковій групі в цілому відповідав загальнонаціональному показнику”, — додав Лунін.
Нагадаємо, Україна входить до 10 країн світу із найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб.