В Офісі Омбудсмана розповіли про досягнення та недоліки ветеранської політики
Київ • УНН
Про досягнення та недоліки ветеранської політики в Україні, наголосивши на нагальній потребі імплементації принципів ветеранського законодавства, розповів Олександр Кононенко, представник Офісу Омбудсмана, під час комітетських слухань на тему: "Державний пріоритет - ветеранська політика як складова частина державної оборонної стратегії".
Про напрацювання та упущення у ветеранській політиці в Україні розповів Представник Офісу омбудсмена Олександр Кононенко під час комітетських слухань "Пріоритет держави — ветеранська політика як частина оборонної стратегії держави". Він зазначив, що досі існує гостра потреба в реалізації низки засад щодо ветеранського закону. Про перебіг засідання розповів Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає УНН.
Розробка Мінветеранів законопроєкту "Про основні засади ветеранської політики в Україні" триває вже більше року, і досі немає визначеного формулювання — хто ж такі ветерани війни: усі захисники та захисниці або ті, хто мають бойовій досвід тощо.
Деталі
Лубінець висловив сподіванння, що керівництво Міністерства у справах ветеранів України врахує усі зауваження громадськості, зробить роботу над помилками попередників, і надалі ефективно реалізовуватиме основні засади ветеранської політики.
Водночас Уповноважений Верховної ради з прав людини відзначив, що є у питаннях ветеранів й позитивні зрушення.
Його Представник із прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко під час свого виступу на комітеті поділився результатами роботи "єдиного вікна" в регіональних центрах надання адміністративних послуг. Через цей сервіс ветерани війни та члени їхніх родин можуть отримати відповідні консультації та подати без затримки пакети документів.
Лубінець розраховує, що у найближчому майбутньому відповідні державні органи зможуть досягти розширення спектра адмінпослуг, що надають ЦНАПи ветеранам війни та членам їхніх родин.