В Ісландії сталося виверження вулкану

В Ісландії сталося виверження вулкану

Київ  •  УНН

 • 38915 перегляди

Read in English

Виверження вулкану сталося на ісландському півострові Рейк'янес

На півострові Рейк'янес на південному заході Ісландії після кількох тижнів інтенсивної сейсмічної активності відбулося виверження вулкана, пише УНН з посиланням на BBC News.

Деталі

Близько 4000 людей раніше було евакуйовано з рибальського містечка Гріндавік, а найближчий геотермальний курорт Блакитна лагуна було закрито.

За даними Ісландського метеорологічного бюро, виверження почалося на північ від міста о 22:17 за місцевим часом. Довжина тріщини у вулкані становить близько 3,5 км, швидкість потоку лави становить від 100 до 200 кубічних метрів за секунду, повідомили у метеорологічному бюро. Там додали, що це набагато більше, ніж під час попередніх вивержень на півострові Рейк'янес за останні роки.

У регіоні довкола столиці Рейк'явіка з кінця жовтня спостерігається зростання сейсмічної активності.

Метеорологічне бюро повідомило, що виверження відбулося приблизно за 4 км на північний схід від Гріндавіка, і сейсмічна активність поширювалася у бік міста.

На зображеннях та відео, опублікованих у соціальних мережах, видно, як лава вивергається з вулкана лише через годину після того, як було виявлено землетрус чи сейсмічні події.

Виверження можна побачити з Рейк'явіка, який лежить приблизно за 42 км на північний схід від Гріндавіка.

Поліція попередила людей триматися подалі від цього району.

Станом на 07:00 за Гринвічем повідомлень про травмованих не надходило.

Міністр закордонних справ Ісландії Б'ярні Бенедиктссон заявив у X, що "немає жодних перебоїв з польотами до Ісландії та з неї, а міжнародні польотні коридори залишаються відкритими".

Доповнення

Ісландія вже кілька тижнів перебуває в стані підвищеної готовності через можливе виверження вулкана, а минулого місяця влада наказала людям залишити Гріндавік як запобіжний захід.

У квітні 2010 року виверження вулкана Ейяф'ятлайокудль призвело до найбільшого закриття європейського повітряного простору з часів Другої світової війни через велику хмару попелу.

Збитки оцінили в 1,5-2,5 млрд євро.