
Україна та ЄС мають трішки різне бачення процесу деолігархізації – Малюська
Київ • УНН
КИЇВ.10 листопада. УНН. Україна активно імплементує реформи, аби пришвидшити процес вступу нашої країни до ЄС, однак стосовно деолігархізації Україна та ЄС мають трішки різне бачення процесу. З такою заявою виступив Міністр юстиції Денис Малюська під час телемарафону “Єдині новини”, передає УНН.
Цитата
“Зокрема, ми вважали, що ключовим інструментом для боротьби з олігархами є закон про олігархів, а наші європейські партнери говорили, що потрібно звертати увагу на інші, більш горизонтальні, заходи, які так само можуть вплинути на боротьбу з олігархами. Наприклад, ухвалення закону про лобізм”, — зазначив очільник Мін’юсту.
Деталі
Міністр повідомив, що робота над цим законопроєктом ведеться і він включений в Державну антикорупційну програму. Заразом очікується складна дискусія щодо закону про лобізм, адже є різне бачення ключових стейкхолдерів щодо цього закону.
“Але я думаю, що ми з цим впораємося і реформа буде імплементована”, — переконаний Міністр юстиції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олігархи вже “цілком доступні” для влади – Малюська
Що стосується Закону про олігархів та відповідного реєстру, вони є корисним інструментом, який може бути потрібним після закінчення війни, якщо олігархи збережуть свій вплив. Як зазначив Денис Малюська, зараз ведуться перемовини з європейськими партнерами щодо цього інструменту.
“Зокрема, у грудні я планую взяти участь у відповідній конференції, де Рада Європи буде обговорювати питання грошей та політики... Зберуться європейські науковці з тим, щоб вивчити досвід України, наші рецепти боротьби з олігархами, зокрема, закон про олігархів, подивитися, як це співвідноситься з заходами, які вживалися в країнах Заходу. Подивитися, чи цей інструмент може бути прийнятним, чи ні, щоб вирішити, власне, долю цієї паузи... Що буде після паузи — зараз в нас тривають перемовини з нашими європейськими партнерами. Тобто є горизонтальні заходи на кшталт закону про лобізм, але ми не відкидаємо того, що закон про олігархів може бути імплементований по закінченню війни. Зараз ми в активних перемовинах”, — зазначив очільник Мін’юсту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ: в Україні арештували всі активи олігархів фрідмана, авена та косогова з оточення путіна на понад 17 мільярдів
На думку Дениса Малюськи, у довгостроковому періоді Україні необхідно буде втілити ще багато реформ, зокрема після того, як ми станемо країною-членом Європейського Союзу. Однак завдання для проведення реформ у сфері права у короткостроковому періоді, впевнений Міністр, не є складними для нашої держави. Так, наприклад, це реформа щодо збільшення співробітників НАБУ на 300 осіб, яка планувалася давно і узгоджена в різних планах. Окрім цього, Єврокомісія також має окремі зауваження до режиму декларування, однак правки не є критичними.
Він також додав, що, окрім прямих рекомендацій Єврокомісії, є низка зауважень, коментарів до сфер, де Україні ще потрібно вдосконалюватися.
Україна та ЄС мають трішки різне бачення процесу деолігархізації – Малюська
Україна активно імплементує реформи, аби пришвидшити процес вступу нашої країни до ЄС, однак стосовно деолігархізації Україна та ЄС мають трішки різне бачення процесу. З такою заявою виступив Міністр юстиції Денис Малюська під час телемарафону “Єдині новини”, передає УНН.

Рада Європи виявилася найбільш дієздатною міжнародною організацією, яка готова реагувати на виклики, пов'язані з російською агресією – Тарасюк
Нині ж РЄ, як організація, є надійним союзником України у протидії російській агресії.

Потрібен потужний Бундесвер: Німеччина анонсувала першу з 2011 року велику реорганізацію армії
На тлі російського повномасштабного вторгнення в Україну Німеччина анонсувала плани зі створення потужної армії, яка буде добре фінансуватися і буде здатна захистити себе і союзників по НАТО. Як пише Politico, про це сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц у рамках військово-політичної конференції, передає УНН.

В уряді розповіли, скільки очікують отримати від МВФ та ЄС у 2024 році
В уряді очікують на отримання 5,4 млрд доларів від МВФ, 18 млрд євро фінансової допомоги від ЄС, понад 10 млрд доларів від США та додаткову бюджетну підтримку, зокрема від Японії, Великої Британії, Норвегії, Бельгії, Швеції. Про це повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду, передає УНН.

Бої за Авдіївку: ЗСУ знищили декілька сотень російської техніки та десять тисяч окупантів — Залужний
Від початку боїв за Авдіївку Збройні сили України знищили понад 100 танків, 7 літаків і 10 тисяч солдатів армії РФ. Про це у своєму Telegram-каналі заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, передає УНН.

Посвідчення водія без навчання в автошколі: Кабмін затвердив зміни в рамках реформи сервісних центрів МВС
Кабінет міністрів України затвердив порядок, згідно з якого майбутні водії матимуть вибір, як і де опановувати правила дорожнього руху. Про це передає УНН із посиланням на повідомлення міністра внутрішніх справ Ігоря Клименко в Telegram.

Інфляція сповільнилася до 5,3%: у НБУ розповіли, що з цінами
Споживча інфляція у жовтні в річному вимірі сповільнилася до 5,3% із 7,1% у вересні. У Національному банку України пояснюють це збільшенням пропозиції продуктів харчування та стійкою ситуацією на валютному ринку, пише УНН.

48 відсотків дітей бояться гучних звуків через війну — опитування матерів
В опитуванні, проведеному Соціологічною групою “Рейтинг” виявлено, що 48% дітей почали боятися гучних звуків після початку повномасштабного вторгнення рф, передає УНН.

Розкрадання майже 24 млн дол: завершено слідство щодо екскерівників Укрспецекспорт
Завершено досудове розслідування у справі щодо двох колишніх керівників ДП “Укрспецекспорт” Дмитра Перегудова та Дмитра Саламатіна, які підозрюються у заволодінні коштами підприємства на загальну суму понад 23,9 млн доларів. Про це УНН повідомляє з посиланням на САП.

Демонтаж пам'ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам: уряд дав "добро"
Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам, передає УНН із посиланням на Мінкульт.
