Україна стане членом НАТО, коли закінчиться війна в Україні: Зеленський за підсумками саміту у Вільнюсі

Україна стане членом НАТО, коли закінчиться війна в Україні: Зеленський за підсумками саміту у Вільнюсі

Київ  •  УНН

 • 417277 перегляди

КИЇВ. 12 липня. УНН. Президент Володимир Зеленський на пресконференції у Вільнюсі, підсумовуючи результати саміту НАТО, заявив, що переконаний, що Україна отримає запрошення та стане повноправним членом Альянсу, коли закінчиться війна, передає кореспондент УНН.

Цитата

"Що ми отримали від саміту? Я вважаю великий позитив, ми дійсно отримали об'єднання і лідери підтримали Україну. Отримали недвозначність того, що Україна буде у НАТО... Я вважаю, що ми будемо в НАТО, як тільки безпекова ситуація буде стабілізована. Простою мовою: в той, момент, коли закінчиться війна, Україну запросять в НАТО, і Україна точно стане членом альянсу", - заявив очільник держави.

Деталі

Він запевнив, що лідери альянсу одностайні у тому, що майбутнє України в НАТО. На питання, що сприяло зміненню думки президента після того, як вчора він розкритикував комюніке саміту, Зеленський відповів, що переконатися у тому, що союзники та Київ "однаково розуміють умови", коли і яким чином Україна стане повноправним членом.

"Для мене було дуже важливо, що це залежить від безпеки, що є однозначність того, що Україна буде в НАТО, що ніхто ні з ким не буде торгувати членством в НАТО, що це буде реальне політичне рішення засноване на безпековій ситуації в Україні", - підкреслив президент.

Зеленський зауважив, що під час саміту українська делегація отримала відповіді на питання, які ставила, а також оборонні підтвердження, які призвели до декларації G7 щодо довгострокових гарантій безпеки для України.

"Дуже важливо, що в цій декларації, якщо ви звернете увагу, ми зберегли дуже важливий момент. Там зазначено, що це гарантії безпеки на шляху України в НАТО. Я радий, що ми це не втратили, союзники підтримали, і ми це пропрацювали", - підсумував він.

Нагадаємо

Країни G7 підписали спільну декларацію щодо надання довгострокових гарантій безпеки Україні, і запросили інші держави приєднатися до зобов'язань.