Україна знизила потреби у зовнішньому фінансуванні у 2024 році до 37,3 млрд доларів
Київ • УНН
Україна скоротила свої потреби у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік з $41 млрд до $37,3 млрд
Потребу у зовнішньому фінансуванні України на 2024 рік зменшено з 41 млрд дол. до 37,3 млрд дол. Таку заяву, як вказали у Мінфіні, зробив міністр фінансів України Сергій Марченко під час зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G7, керівництва ЄС, МВФ і Світового банку, пише УНН.
Деталі
Міністр фінансів наголосив на важливості мобілізації ресурсів на бюджетні потреби України у 2024 році.
Марченко зауважив, що для збереження економічного відновлення України та фінансової стійкість перед викликами повномасштабної війни, вчасне надходження необхідної допомоги від міжнародних партнерів є життєво важливим. Потреба у зовнішньому фінансуванні у 2024 році сягатиме 37,3 млрд доларів США, що верифіковано експертами МВФ.
Потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік вдалося зменшити з 41 млрд доларів США завдяки заходам із максимізації доходів держбюджету, активізації внутрішнього ринку запозичень та інших заходів. Також було скорочено всі капітальні видатки держбюджету. У 2024 році ключовими задачами є військова кампанія та соціальна підтримка. І якщо оборона і безпека фінансується виключно за рахунок внутрішніх доходів бюджету, то для забезпечення потреб соціальної сфери, ми розраховуємо на допомогу міжнародних партнерів
При цьому він вказав, що підтримка країн G7 відіграла важливу роль у забезпеченні фінансової стабільності України. "В першу чергу, як міністр фінансів, я вдячний за ритмічну та передбачувану фінансову допомогу для України. За 2023 рік, завдяки злагодженій співпраці з міжнародними партнерами, Міністерству фінансів України вдалося залучити вже понад 39 млрд доларів США зовнішнього фінансування. До кінця поточного року допомога донорів сягне близько 42,3 млрд доларів США", - наголосив Марченко.
Підтримка міжнародних партнерів у поєднанні з ефективними рішенням уряду України під час повномасштабної війни дозволили зберегти фінансову та економічну стабільність, вказують у міністерстві.
"У 2023 році економіка України демонструє стійкість та розвиток. Зростання ВВП прогнозується на рівні до 5%, інфляція знизилась із 26,6% минулого року до 5,1% у листопаді цього року. За 11 місяців 2023 надходження до державного бюджету від митниці та податкової збільшено на 4,4 млрд доларів США порівняно з аналогічним періодом 2022 року", - додав міністр.
Лідери фінансового блоку G7, своєю чергою, відзначили ефективну роботу Міністерства фінансів та уряду України для подолання негативних економічних наслідків війни. Сторони також запевнили у збереженні підтримки.
Зеленський підписав закон про Держбюджет-202428 листопада 2023, 13:37 • 26903 перегляди