Україна виконала вимоги Румунії щодо будівництва каналу "Дунай - Чорне море"

Україна виконала вимоги Румунії щодо будівництва каналу "Дунай - Чорне море"

Київ  •  УНН

 • 106424 перегляди

Read in English

Україна виконала екологічні вимоги Румунії щодо проекту каналу Дунай-Чорне море, вирішивши суперечку в рамках Конвенції Еспо. Це відкриває шлях до будівництва каналу, який з'єднає Дунай з Чорним морем.

Україна та Румунія розв’язали багаторічний спір, пов'язаний з облаштуванням українською стороною глибоководного суднового ходу "Дунай - Чорне море". Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, передає УНН.

Деталі

Спір стосувався зобов’язань України за Конвенцією ЕСПО про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті. Його вдалось остаточно залагодити на полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо в Женеві.

Ми виконали "домашню роботу" і здолали довгий шлях з приведення у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого

зазначив міністр

За його словами, Україна виконала вимоги щодо впливу будівництва каналу на навколишнє середовище.

Image

Контекст

Уряд України ухвалив рішення про будівництво каналу у 2003 році, що сполучить Дунай і Чорне море через гирло Бистре. Румунія виступала проти будівництва пояснюючи це тим, що такі дії загрожують довкіллю регіону.

Румунія не імпортувала українську сільгосппродукцію останні пів року - ЗМІ5 груд. 2023, 12:26 • 40058 переглядiв

Для вирішення спору у січні 2005 року на основі Конвенції Еспо була створена Комісія із запиту для формування науково обґрунтованої думки щодо можливих наслідків транскордонних впливів під час реалізації та використання каналу "Дунай - Чорне море".

Довідково

Конвенція ЕСПО – це міжнародний договір, що зобов’язує держави проводити оцінку впливу на довкілля комерційних проєктів у випадку, коли такі проєкти можуть вплинути на довкілля іншої держави.

Конвенція Європейської економічної комісії ООН набула чинності у вересні 1997 року, її підписали понад 40 країн. Україна ратифікувала Конвенцію ЕСПО в 1999 році.