Україна виконала вимоги Румунії щодо будівництва каналу "Дунай - Чорне море"
Київ • УНН
Україна виконала екологічні вимоги Румунії щодо проекту каналу Дунай-Чорне море, вирішивши суперечку в рамках Конвенції Еспо. Це відкриває шлях до будівництва каналу, який з'єднає Дунай з Чорним морем.
Україна та Румунія розв’язали багаторічний спір, пов'язаний з облаштуванням українською стороною глибоководного суднового ходу "Дунай - Чорне море". Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, передає УНН.
Деталі
Спір стосувався зобов’язань України за Конвенцією ЕСПО про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті. Його вдалось остаточно залагодити на полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо в Женеві.
Ми виконали "домашню роботу" і здолали довгий шлях з приведення у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого
За його словами, Україна виконала вимоги щодо впливу будівництва каналу на навколишнє середовище.
Контекст
Уряд України ухвалив рішення про будівництво каналу у 2003 році, що сполучить Дунай і Чорне море через гирло Бистре. Румунія виступала проти будівництва пояснюючи це тим, що такі дії загрожують довкіллю регіону.
Для вирішення спору у січні 2005 року на основі Конвенції Еспо була створена Комісія із запиту для формування науково обґрунтованої думки щодо можливих наслідків транскордонних впливів під час реалізації та використання каналу "Дунай - Чорне море".
Довідково
Конвенція ЕСПО – це міжнародний договір, що зобов’язує держави проводити оцінку впливу на довкілля комерційних проєктів у випадку, коли такі проєкти можуть вплинути на довкілля іншої держави.
Конвенція Європейської економічної комісії ООН набула чинності у вересні 1997 року, її підписали понад 40 країн. Україна ратифікувала Конвенцію ЕСПО в 1999 році.