Це є допомогою для дітей: право залишати учнів на другий рік сприймається з негативом через радянське виховання - освітній омбудсмен
Київ • УНН
Освітній омбудсмен Надія Лещик пропонує дозволити школам залишати учнів на другий рік без згоди батьків. Ініціатива спрямована на допомогу дітям із низькою успішністю та базується на закордонному досвіді.
Школам в Україні можуть надати право залишати учнів на другий рік навчання, але поки що триває дискусія. Освітній омбудсмен Надія Лещик зауважила в ефірі Київ24, що подібна практика є розповсюдженою за кордоном; крім того ця ініціатива буде стосуватися невеликої кількості учнів, передає УНН.
Деталі
Якщо українським школам нададуть право залишати учнів усіх класів на другий рік навчання, відповідну можливість слід сприймати як допомогу для дітей та батьків.
Інколи педагоги бачать: дитині краще ще раз пройти навчання. Тому що коли вона не засвоює такі глобальні предмети, як математика. Перехід у наступний клас - вона вже математику, алгебру і геометрію розуміти не буде. Цей весь предмет випаде у наступних класах. будуть шалені освітні втрати.
Як це буде визначатися? Це буде обговорюватися. Це лише ідея для обговорення, - зазначила омбудсмен.
За словами посадовиці, педагоги підтримують цю необхідність, але зараз триває дискусія, оскільки не всі батьки підтримують.
Надія Лещик нагадала, що відповідна практика є за кордоном.
Зауважу, що з радянських часів йде клеймо, що якщо залишишся на другий рік навчання, то це покарання для батьків, для учнів, це дитина - не така. За кордоном навпаки, це сприймається, як допомога дитині, і нічого страшного у цьому не вбачається. У нас поки ще є наслідок радянського виховання.
Нагадаємо
Надія Лещик запропонувала дозволити школам залишати учнів на другий рік навчання без згоди батьків. Пропозиція стосується випадків низької успішності та тривалих пропусків занять.