"Це незаконно": юрист оцінив звільнення працівників магазину "Егерзунд" під час війни

"Це незаконно": юрист оцінив звільнення працівників магазину "Егерзунд" під час війни

Київ  •  УНН

 • 164362 перегляди

КИЇВ. 6 вересня. УНН. В умовах воєнного стану в Україні спростили систему звільнень працівників, однак те, як вчинили зі своїми співробітниками у мережі магазинів “Егерзунд”, виходить за рамки законодавства. Про це в коментарі УНН розповів юрист Денис Ципін.

Цитата

“Якщо людина не давала свою згоду, а звільнили її за згодою сторін – це незаконно. І це логічно. Дійсно, зараз за період воєнного стану спростили систему звільнень працівників і гарантії працівників зменшили, це воєнний стан і це зрозуміло. Але це не означає, що роботодавець може писати в своїх записах що завгодно. Це означає, що він може скористатися лише законними шляхами. Тож, якщо роботодавець пише неправду – то суд, поновлення на роботі і виплата середнього заробітку за весь період простою. Якщо роботодавець ввів в оману органи – програш в суді забезпечений. (...) Якщо працівник вважає, що він працює, не давав жодної згоди, був у контакті, доступний і на зв’язку, а потім дізнається такі обставини, то це означає, що роботодавець просто схитрив аби оптимізувати свої видатки. І це зрозуміло, але ж це незаконно”, – зазначив Ципін.

Нагадаємо

Троє співробітників мережі магазинів “Егерзунд” подали позов проти компанії через незаконні звільнення.

Як розповів УНН один з позивачів, з початком повномасштабного вторгнення працівників магазинів відправили у неоплачувану відпустку, а згодом вони дізналися про своє звільнення. За документами працівників звільнили за згодою сторін, однак самі співробітники не підписували заяви на звільнення.