США вважає, що росія використовує боти на основі ШІ в своїй дезінформаційній кампанії – Bloomberg
Київ • УНН
Уряд США запобіг спробам рф поширювати дезінформацію за допомогою ботів зі штучним інтелектом, які створили близько 1000 фейкових профілів на у соцмережі X.
Влада США перешкодила спробам росії поширювати дезінформацію за допомогою ботів на базі штучного інтелекту, які створювали фейкові профілі на соціальній мережі X. Пише УНН з посиланням на Bloomberg.
За документами, оприлюдненими Міністерством юстиції США у вівторок, редактор одного з російських державних медіа розробив програмне забезпечення для ботоферми, фінансованої співробітником ФСБ. Від червня до грудня, в рамках цього проєкту було активно майже 1000 профілів, які маскувались під американців, розповсюджуючи проросійські державні наративи.
Один з профілів вигадав, що він є користувачем з Міннеаполісу, штат Міннесота, і опублікував відео, де нібито путін стверджує, що деякі території Польщі, України та Литви стали частиною росії після Другої світової війни.
Інший профіль, під ім'ям "Сью Вільямсон" з Грешема, штат Орегон, розмістив відео, яке ставить під сумнів кількість іноземних бійців, приєднаних до українських військ. Платформа X видалила згадані профілі, але не коментувала цю ситуацію.
Попередньо ботоферма була організована особою, яка працювала у 2022 році заступником головного редактора RT, російського медіа-агентства, що фінансується урядом, згідно з заявою під присягою, включеною до урядових документів. Документи не розкривають особу особи.
Ця особа, яка залишається працівником RT, з 2023 року стала керівником відділу цифрових медіа. Згідно з американськими заявами, саме під її керівництвом було розроблено програмне забезпечення для ботоферми, проєкт якого отримав схвалення та фінансування від офіцера російської розвідки, згідно з офіційними заявами під присягою.
Особи, пов'язані з ботофермою, також переказали кошти за кордон для придбання двох доменних імен в американської компанії, з метою створення приватних поштових серверів, як вказано у судових документах. Відповідно до даних США, ці домени використовувались для створення електронних адрес, що уможливило реєстрацію щонайменше 968 фейкових акаунтів у соціальних мережах.
росія мала намір використовувати цю ботоферму для поширення іноземної дезінформації, створеної штучним інтелектом, масштабуючи свою роботу за допомогою ШІ, щоб підірвати наших партнерів в Україні та вплинути на геополітичні наративи, вигідні російському уряду
Нагадаємо
Служба безпеки нейтралізувала дві ботоферми, які діяли на Житомирщині та у Дніпрі. Фігуранти допомагали спецслужбам рф зламувати телефони українських захисників та поширювати кремлівську пропаганду.