США можуть дозволити іншим країнам передати Україні винищувачі F-16 - Politico

США можуть дозволити іншим країнам передати Україні винищувачі F-16 - Politico

Київ  •  УНН

 • 844895 перегляди

КИЇВ. 2 лютого. УНН. Київ зосередив свої вимоги на так званих літаках четвертого покоління, таких як американські F-16, які знаходяться на озброєнні з 1980-х років. Хоча малоймовірно, що США відправлять свої власні винищувачі, які мають великий попит для виконання місій національної безпеки по всьому світу, офіційні особи можуть розглянути можливість надання іншими країнами своїх власних F-16, заявив Politico високопосадовець Міністерства оборони США на умовах анонімності, передає УНН.

Деталі

США повинні дати згоду на будь-які поставки F-16 через експортні обмеження. Деякі європейські країни, які мають у своєму арсеналі F-16, такі як Нідерланди, вже продемонстрували, що вони готові це зробити. Франція також переходить на використання літаків Rafale у ВПС, а це означає, що Париж матиме старіші літаки, які він міг би надати Україні - літаки, які не потребують схвалення США.

«Є й інші країни, які кажуть про це. Тож коли вони висунуть пропозиції про те, як це зробити, я думаю, у нас будуть ці розмови», - сказав високопосадовець Міністерства оборони. 

Наразі офіційні особи більше зосереджені на надсиланні в Україну ППО для захисту українських міст та інфраструктури, а також бронетехніки та артилерії для очікуваного весняного наступу. Відправлення Києву винищувачів «не вирішує проблему крилатих ракет, не вирішує проблему безпілотників», - сказав чиновник, додавши, що поки що не було обговорень на високому рівні щодо відправлення F-16.

Наступний важливий момент у календарі міністрів оборони – 14 лютого, коли офіційні особи зберуться у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі на зустріч у так званому форматі Рамштайн – групу союзників для обговорення постачання зброї для України.

Хоча питання про літаки, швидше за все, буде порушено на зустрічі, офіційні особи розглядають розмову про літаки як «довгостроковий» проект, як висловився один високопосадовець європейського міністерства оборони. Україна може порушити цю тему на лютневій зустрічі, сказав чиновник, «але у центрі уваги все одно будуть ППО, танки, боєприпаси».