США дадуть відповідь на "гарантії безпеки" від РФ наступного тижня - Bloomberg
Київ • УНН
КИЇВ. 17 грудня. УНН. США мають намір дати наступного тижня відповідь на пропозиції Росії щодо "гарантій безпеки". Про це УНН повідомляє з посиланням на Bloomberg.
Цитата
"Відповідаючи на питання про пропозиції Росії, високопоставлений чиновник адміністрації Байдена, розмовляючи з журналістами на умовах анонімності, сказав у п'ятницю, що деякі з них були корисними, а деякі - неприйнятними, і що США планують повернутися в Росію з відповіддю наступного тижня", - йдеться в повідомленні.
Деталі
За словами чиновника, США також хочуть бачити різдвяне припинення вогню і обмін полоненими між Росією і Україною.
Прессекретар Білого дому Джен Псакі розповіла, що в США бачили пропозиції Росії.
"Ми обговорюємо їх з нашими європейськими союзниками і партнерами. Ми не підемо на компроміс з ключовими принципами, на яких будується європейська безпека, включаючи те, що всі країни мають право визначати своє майбутнє і зовнішню політику без втручання ззовні", - заявила Псакі.
Зазначається, що документи були отримані після того, як президент США Джо Байден погодився на вимогу кремлівського лідера Володимира Путіна про переговори з приводу проблем безпеки після масового нарощування російської військової потужності поблизу кордону з Україною.
Контекст
МЗС РФ в п'ятницю опублікував проекти договору між Росією і США про гарантії безпеки, а також Угоди про заходи забезпечення безпеки РФ і держав-членів НАТО. Москва зокрема запропонувала юридично закріпити відмову від прийому до НАТО "держав, що раніше входили до Союзу Радянських Соціалістичних Республік". Більш того, Вашингтону запропоновано підписатися під тезою про те, що йому відтепер заборонено розвивати з цими країнами "двостороннє військове співробітництво". Мова в першу чергу йде про Україну і Грузію.
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там Системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв'язок, які тривали дві години.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.