Саміт COP28 стартував закликом працювати разом щодо викопного палива

Саміт COP28 стартував закликом працювати разом щодо викопного палива

Київ  •  УНН

 • 30923 перегляди

Read in English

Султан Аль-Джабер, президент COP28 і генеральний директор ADNOC ОАЕ, закликав до співпраці у справі включення викопного палива в дискусії з клімату, визнаючи необхідність більш активних дій. Одночасно учасники КС-28 ведуть переговори щодо пропозиції про створення фонду ООН для надання допомоги бідним країнам, які постраждали від кліматичних катастроф

Новий президент COP28 Султан аль-Джабер відкрив цьогорічний кліматичний саміт ООН у четвер, закликавши країни та компанії, що займаються викопним паливом, працювати разом для досягнення глобальних кліматичних цілей, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Уряди готуються до марафонських переговорів щодо того, чи домовитися, вперше, про поступове припинення у світі використання вугілля, нафти та газу, що виділяють CO2, - основного джерела викидів, що викликають потепління.

Джабер, який також є генеральним директором національної нафтової компанії Об’єднаних Арабських Еміратів ADNOC, мав на меті досягти примирливого тону після місяців критики щодо його призначення головою COP28.

У своєму вступному слові Джабер визнав, що існують "сильні думки щодо ідеї включення формулювань про викопне паливо та відновлювані джерела енергії в обговорюваний текст... Я прошу вас працювати разом".

"Важливо, щоб жодне питання не залишалося поза увагою. І так, як я вже казав, ми повинні шукати шляхи та забезпечити включення ролі викопного палива", - сказав він.

Голова саміту рекламував рішення своєї країни "проактивно співпрацювати" з компаніями, що займаються викопним паливом, і зазначив, що багато національних нафтових компаній схвалили цілі щодо показників нульового рівня викидів до 2050 року

"Я вдячний, що вони приєдналися до цього доленосного шляху, - сказав Джабер. - Але, мушу сказати, цього недостатньо, і я знаю, що вони можуть зробити набагато більше".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кліматичній конференції ООН Україна представить наслідки підриву Каховської ГЕС та плани відновлення

На тлі того, як конференція ООН з питань клімату розпочалася, делегати сподівалися здобути швидку перемогу щодо фонду ліквідації наслідків стихійних лих. Президентство COP28 опублікувало ввечері в середу пропозицію, щоб країни офіційно ухвалили плани нового фонду ООН для бідних країн, які постраждали від кліматичних катаклізмів, таких як екстремальні повені або тривала посуха. Якнайшвидший прорив щодо фонду може допомогти "змастити колеса" для інших компромісів, які будуть досягнуті під час двотижневого саміту, зауважує видання.

Деякі дипломати висловили надію, що проект угоди щодо фонду буде швидко схвалений, а один делегат назвав можливість заперечень на цьому етапі "відкриттям скриньки Пандори". Угода була укладена протягом багатьох місяців напружених переговорів за участю багатих країн і країн, що розвиваються.

Створення фонду дозволяє багатим країнам почати вносити гроші в нього, і очікується, що країни, включаючи Німеччину, Данію та Нідерланди, оголосить внески протягом наступних кількох днів, повідомили Reuters європейські дипломати.

Європейський Союз пообіцяв зробити "значний" внесок, але хоче, щоб країни, чия економіка процвітала в останні десятиліття, як-от Китай і ОАЕ, наслідували його приклад.

"Кожен, хто має платоспроможність, повинен зробити свій внесок", — сказав єврокомісар з питань клімату Вопке Гукстра, який сказав, що хоче "розширити базу донорів за межі звичайних фігурантів, просто тому, що це відображає реальність 2023 року".

Ще одне важливе завдання на саміті полягатиме в тому, щоб країни оцінили свій прогрес у досягненні глобальних кліматичних цілей - головним чином, цілі Паризької угоди щодо обмеження глобального потепління значно нижче 2 градусів за Цельсієм.

Цей процес, відомий як глобальне підведення підсумків, має привести до плану високого рівня, який вкаже країнам, що їм потрібно робити.