росіяни почали частіше затирати маркування на іноземних комплектуючих, які використовують у своїх ракетах - Олександр Рувін
Київ • УНН
росіяни почали частіше затирати маркування на іноземних комплектуючих, які використовують у своїх ракетах, вказує Олександр Рувін.
росіяни різними способами намагаються приховати, що використовують компоненти іноземної мікроелектроніки у своїх керованих авіаційних бомбах. Це ускладнює процес їхньої ідентифікації, однак українські фахівці все одно встановлюють походження цих комплектуючих і передають відповідну інформацію західним партнерам. Про це розповів директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін в ексклюзивному коментарі УНН.
Деталі
Директор КНДІСЕ зазначив, що українські експерти продовжують досліджувати та ідентифікувати всі типи зброї, яку рф використовує у війні проти України.
За його словами, зокрема, одним з ключових висновків наразі є те, що в усіх типах ракет та безпілотників виявлено мікроелектроніку не російського виробництва, і цей факт щоразу підтверджується новими інцидентами.
Останнім часом почастішали факти цілеспрямованого затирання маркувань на компонентах, що загалом забезпечують саму можливість застосування російських ракет. Зокрема, іноземні компоненти виявлені в основних системах керованих авіаційних бомб (КАБів). Ворог всіляко приховує виробників відповідних мікрочипів та більш технологічних деталей. Це ускладнює процес ідентифікації, але українські фахівці докладають максимум зусиль для розкриття цих фактів
Додав, що ретельні дослідження сприяють виявленню постачальників цих компонентів.
"Ми ретельно аналізуємо всі знайдені компоненти і співпрацюємо з міжнародними партнерами для підготовки максимально вичерпної доказової бази, у тому числі, сприяємо виявленню інформації про постачальників цієї критичної для російського військово-промислового комплексу мікроелектроніки", - підсумував директор КНДІСЕ.
Додатково
Заступник міністра юстиції України Андрій Гайченко розповів, що інформація про ідентифіковані фахівцями Київського науково-дослідного інституту судових експертиз компоненти в російській зброї передається західним партерам України. Далі йде робота з відстеження та блокування ланцюгів постачання.