Простір з великим майбутнім: як на Київщині продовжує роботу Молодіжний центр, відновлений благодійниками після влучання російської ракети
Київ • УНН
Відремонтований Молодіжний центр Fun Hub у Баришівці Київської області, який раніше був зруйнований російською ракетою, тепер повністю функціонує, надаючи молодим людям простір для проведення освітніх заходів та волонтерської діяльності.
У містечку Баришівка, що на Київщині, працює оновлений Молодіжний центр Fun Hub. Попереднє приміщення центру зруйнувала російська ракета 11 березня 2022 року. Тоді частина Баришівської громади була окупована, а саме містечко регулярно обстрілювали. Після деокупації області активісти взялися відновлювати Fun Hub – і 4 листопада 2022 року він повноцінно запрацював. З роботою оновленого Молодіжного центру ознайомилися журналісти УНН.
Деталі
Fun Hub знаходиться в Баришівському будинку культури. Тут молодь відвідує кіновечори та тренінги, грає в ігри та корисно проводить час, зокрема плете сітки та виготовляє окопні свічки для захисників.
"На базі простору свою діяльність зосереджує активна молодь, яка готова брати на себе відповідальність, і залучати інші ресурси. В цього простору велике майбутнє", - коментує директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай.
"Він психологічно розвантажує, що дуже важливо в умовах війни. Особливо для молоді, тому що багато в кого рідні воюють. У мене, наприклад, тато військовий", - додає учасник Молодіжного простору Максим Цимах.
Своєю чергою голова Баришівської молодіжної ради Ігор Нечитайло розповів, що діяльність Центру можна розділити на три напрямки – змістовне дозвілля, неформальна освіта, а також волонтерська діяльність.
10 квітня на базі Центру відбулася презентація всеукраїнського конкурсу "Час діяти, Україно!". Метою конкурсу є вирішення важливих соціальних питань у громадах. Переможці можуть отримати до 100 тисяч гривень на власні проєкти. Благодійний фонд обрав за пріоритетні напрямки збереження традицій та культури, реабілітацію ветеранів, розвиток громадських просторів, проєкти з освіти, медицини чи інфраструктури.
" В межах цього конкурсу в 2022 році ми підтримали створення понад восьми десяти укриттів в школах. Саме в межах цього конкурсу торік ми підтримали понад тридцять класів безпеки. Також, за два роки повномасштабного вторгнення, це більше ніж тридцять громадських просторів та ветеранських просторів", - додає Волочай.
Цього року конкурс "Час діяти, Україно!" виділяє 14 мільйонів гривень на проєкти. Географія конкурсу досить велика, та діє в 13 областях України.
На конкурс можуть подаватися представники місцевого самоврядування, комунальні установи, громадські організації, медичні та освітні заклади.
Прийом заявок для участі у конкурсі триватиме до 12 травня 2024 року.
Довідка
"МХП-Громаді" - український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія - комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.