Правоохоронці вийшли на фінішну пряму у розслідуванні подій на Майдані - ДБР
Київ • УНН
ДБР завершило розслідування найбільшої справи Майдану. Колишнє керівництво України звинувачують в організації розгону та розстрілів демонстрантів 18-20 лютого 2014 року.
У жовтні ДБР завершило розслідування щодо найбільшої справи Майдану. Обвинувачується колишнє керівництво України за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18 – 20 лютого 2014 року. Про це УНН повідомляє із посиланням на ДБР.
Деталі
У організацію розгону та розстрілів демонстрантів обвинувачуються колишні високопосадовці:
- Президент України;
- Міністр внутрішніх справ України;
- заступник Міністра внутрішніх справ України;
- Голова СБУ;
- Перший заступник Голови СБУ – керівник Антитерористичного центру;
- Міністр оборони України;
- начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;
- в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві;
- заступник начальника ГУМВС України – начальник міліції громадської безпеки;
- командир ПМОП «Беркут» при ГУМВС України в м. Київ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський звернувся до українців у День Гідності та Свободи: "Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними"
Встановлено, що вони 18-20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних на те підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту. Також посадовці організували штурм Майдану під виглядом "антитерористичної операції", а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав
Також посадовці організували штурм Майдану під виглядом "антитерористичної операції", а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав, вказали в ДБР.
Такі дії колишнього Президента та екскерівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, в тому числі до смерті 67 цивільних. Всього постраждали 887 людей та 132 правоохоронці. Також було завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Гідності та Свободи: вшановуємо пам’ять героїв Небесної сотні, учасників двох українських революцій сучасності
Доповнення
Всього у 2023 році направлено до суду 28 обвинувальних актів стосовно 55 осіб.
Зокрема, за даними ДБР, найближчим часом постануть перед судом й безпосередні виконавці розстрілів активістів Майдану. ДБР завершило розслідування щодо 13 колишніх правоохоронців.
20 лютого 2014 року в самому серці столиці міліціонери спецроти виконали наказ вищого керівництва і почали стріляти в мирних учасників мітингу. Тоді загинуло 48 громадян, а 90 отримали поранення.
На сьогодні колишні працівники міліції обвинувачуються у перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту, умисному вбивстві та викрадені табельної зброї.
Обвинувачені переховуються на території країни- агресора та стали громадянами рф. Однак, в ДБР запевнили, що це не звільняє їх від відповідальності.
Також у цьому році за результатами розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках у 2023 році повідомлено про підозру 66 особам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентка Молдови прибула до Києва на День Гідності та Свободи