+9°
4.6 м/с
92 %
748 мм
Дощ, очікується, що дощ триватиме протягом наступних 2 годин
Постанова КМУ щодо зниження цін на ліки була ухвалена з порушеннями - регуляторна служба

Постанова КМУ щодо зниження цін на ліки була ухвалена з порушеннями - регуляторна служба

Київ • УНН

 • 143687 перегляди

Кабінет міністрів України 14 лютого ухвалив постанову, яка регулює діяльність фармацевтичного ринку в Україні. Однак, цей документ не проходив погодження з Державною регуляторною службою, як це передбачено законодавством.

Кабінет міністрів України 14 лютого ухвалив постанову №168 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо стабілізації цін на лікарські засоби", яка регулює діяльність фармацевтичного ринку в Україні. Однак, цей документ не проходив погодження з Державною регуляторною службою, як це передбачено законодавством. Про це йдеться у відповіді ДРС на запит УНН.

Деталі

У Державній регуляторній службі зазначили, що, відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", постанова КМУ № 168 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо стабілізації цін на лікарські засоби" містить норми регуляторного характеру. 

"При цьому, на стадії розробки, проєкт вищезазначеної постанови № 168 не надавався на погодження чи розгляд до ДРС. У зв’язку з чим ДРС не приймала будь-яких рішень щодо проєкту постанови", - зазначили у ДРС.

Водночас у службі наголосили, що дія закону про регуляторну політику поширюється на всі проекти регуляторних актів.

Image

Таким чином можна зробити висновок, що урядова постанова була ухвалена в порушення норм чинного законодавства.

Нагадаємо

Постанова Кабінету міністрів України №168 від 14 лютого 2025 року передбачає нові правила регулювання фармацевтичного ринку. Зокрема, було запроваджено обмеження націнок на постачальницько-збутові та роздрібні надбавки для всіх лікарських засобів, а не лише для окремих категорій, як це є зараз. Окрім того, постановою заборонено рітейлу укладати маркетингові угоди з фармвиробниками, які давали можливість аптекам робити знижки для пацієнтів, впроваджувати соціальні проєкти і проводити навчання фармацевтів.

Метою постанови було зниження цін на лікарські засоби та підвищення їхньої доступності для населення. Водночас пацієнтські організації застерігали, що надмірне регулювання може призвести до дефіциту ліків, закриття аптек у малих містах і селищах, а також припинення роботи соціальних програм підтримки пацієнтів.

Bitcoin
$86,729.90
Золото
$3,165.59
Tesla
$278.59
Brent
$74.64
S&P 500
$5,645.19
Газ TTF
$41.21
Ethereum
$1,900.53