Платформа, що має значний вплив на вибори: Єврокомісію просять розпочати офіційне розслідування TikTok

Платформа, що має значний вплив на вибори: Єврокомісію просять розпочати офіційне розслідування TikTok

Київ  •  УНН

 • 14818 перегляди

Read in English

Румунська CNA просить Єврокомісію розслідувати діяльність TikTok через підозри в маніпуляції на президентських виборах. Платформу звинувачують у просуванні проросійського кандидата Келіна Джорджеску через фейкові акаунти.

Національна рада з телерадіомовлення Румунії CNA просить в Європейської комісії розпочати офіційне розслідування соціальної мережі TikTok через роль платформи в президентських виборах у Румунії, пише УНН з посиланням на Digi.24 та Politico.

Деталі

Перемога Келіна Джорджеску в першому турі румунських виборів викликала багато занепокоєння через те, як платформі TikTok вдалося "вивести невідомого кандидата з невідомості".

Як вказав віцепрезидент Національної ради з телерадіомовлення (CNA)  Валентин Александру Джукан, дії китайської соціальної мережі викликали "підозри в маніпулюванні громадською думкою через неналежне використання платформи".

В одному зі своїх дописів у Facebook, Валентин Александру Джукан вказав, що незалежний кандидат Келін Джорджеску має значне зростання уподобань з 2% до 22%. Віцепрезидент CNA також стверджує, що це можна пояснити кампанією в TikTok, яка базується на "координації облікових записів, які активно рекламували передвиборчий контент, без належних позначок" і "штучному посиленні повідомлень за допомогою алгоритмів, використовуючи спеціальні хештеги, такі як #verticalbalance, що має багато переглядів".

Валентин Джукан вважає, що таким чином платформа TikTok використовується не належним чином, задля маніпуляції громадськістю.

Тож CNA звернулися до Європейської комісії, Генерального директорату з комунікаційних мереж, контенту та технологій (DG CONNECT), а правовою основою є Регламент (ЄС) 2022/2065 про цифрові послуги (DIGITAL SERVICE ACT - DSA).

Валентин Джукан додає, що CNA спостерігав за недотриманням зобов'язань щодо оцінки системних ризиків (положення статті 34 DSA). Він заявив, що попри те, що TikTok заявляє, що не дозволяє платну політичну рекламу, аналіз показує, що платформа все ж дозволяла непряме посилання політичних повідомлень через впливових людей без відповідних тегів.

До того ж віцепрезидент CNA зазначає, що "дії TikTok мали значний вплив на президентські вибори 2024 року в Румунії, перший тур, сприяючи: створенню несправедливої ​​переваги для єдиного кандидата; маніпулювання громадською думкою через немаркований контент; експлуатація молодих користувачів, які становлять більшість аудиторії TikTok."

Нині в ЄС вимагають, щоб виконавчий директор TikTok з’явився перед Європейським парламентом, щоб відповісти на запитання про роль платформи в президентських виборах у Румунії. Оскільки є підозра про таємну діяльність на платформі тисячі фейкових облікових записів перед голосуванням.

"Ми закликаємо генерального директора TikTok приїхати, щоб виступити в цьому домі та переконатися, що його платформа не порушує DSA", — сказала на пресконференції Валері Хаєр, голова ліберальної групи Renew Europe, посилаючись на Закон про цифрові послуги, європейський звід правил для онлайн-контенту.

Цю заяву вона зробила через два дні після перемоги проросійського кандидата. Варто зазначити, що Келін Джорджеску не мав жодної партійної підтримки, а результати опитувань показували, що популярності він не має. Проте зараз дослідники зосередилися на великій кампанії в TikTok, яку він очолював за кілька днів до виборів.

Участь росії або інших державних структур наразі ніякими доказами не підтверджена

"Хоча платна політична реклама заборонена згідно з положеннями та умовами TikTok, цього разу це правило було "значною мірою неефективним",— сказав Кейт Кілі, координатор болгарсько-румунської обсерваторії цифрових медіа.

Також він додав, що платформа мала "значний вплив" на вибори.

Нагадуємо

Операції Tik-Tok, що належать Китаю, викликають занепокоєння щодо національної безпеки, заявив директор ФБР Кріс Рей, зазначивши ризик того, що уряд Китаю може використовувати додаток для обміну відео як засіб впливу на користувачів або контролю пристроїв.