Після заяв Пашиняна про пошук партнерів: генсек НАТО вперше за 10 років прибув до Вірменії
Київ • УНН
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Вірменію вперше за 10 років свого перебування на посаді, обговорив внесок Вірменії в місії НАТО, закликав до тривалого миру між Вірменією та Азербайджаном, застеріг від російської агресії в Україні та підкреслив відданість Вірменії демократичним реформам і Програмі НАТО з розбудови доброчесності.
У вівторок, 19 березня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вперше за десять років на своїй посаді прибув до Вірменії. Про це пише УНН з посиланням на пресслужбу Альянсу.
Деталі
Столтенберг провів спільну пресконференцію з главою вірменського уряду Ніколо Пашиняном у Єревані.
Він зауважив, що йому приємно бути в Єревані "під час мого першого візиту до Вірменії як генерального секретаря НАТО".
Вірменія є давнім партнером НАТО і я вітаю ваш внесок у місії та операції НАТО. Майже 20 років Вірменія була ключовим партнером у миротворчій місії НАТО KFOR, допомагаючи у забезпеченні безпечного середовища для всіх громад у Косова
Також сторони обговорили важливість стабільності на Південному Кавказі.
Вірменія розглядає можливість подати заявку на членство в ЄС10 бер. 2024, 12:15 • 40011 переглядiв
Зараз Вірменія та Азербайджан мають можливість досягти міцного миру після років конфлікту. Ось чому я закликаю обидві країни досягти угоди, що відкриває шлях до нормалізації відносин і міцного миру для вашого народу
Окремо Столтенберг зауважив, що війна росії в Україні нагадує, що мир не варото сприймати як належне. Генсек НАТО закликав всіх партнерів Альянсу "зробити все можливе, щоб Путін не виграв у своїй агресивній війні".
За його словами, складна ситуація на полі бою це привід для активізації, а не згортання підтримки.
Якщо путін доб’ється успіху в Україні, існує реальний ризик, що його агресія на цьому не припиниться, а інші авторитарні актори отримають сміливість
Доповнення
Зазначається, що під час візиту Генеральний секретар обговорив прогрес внутрішніх реформ у Вірменії.
Він підкреслив прихильність Вірменії забезпеченню демократичного контролю над своїми збройними силами, в тому числі шляхом участі в програмі розбудови доброчесності НАТО.
Нагадаємо
Восени минулого року, прем'єр-міністр Нікол Пашинян у парламенті заявив, що Вірменія шукає інших партнерів у сфері безпеки, однак поки не виходить з Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).