Персональні санкції запроваджені РНБО: хто ці люди у списку
Київ • УНН
КИЇВ. 19 лютого. УНН. Окрім відомих в Україні народного депутата Віктора Медведчука та його дружини телеведучої Оксани Марченко у новому санкційному списку є менш відомі широкому загалу люди. УНН зібрав для вас коротку інформацію про цих персон.
Вацьковський Костянтин Борисович, громадянин РФ
Ймовірно мова йде про директора ТОВ “ДОН Експорт”, зареєстрованого у місті Донецьк, Ростовської області РФ. Підприємство займається вантажними перевезеннями та виробництвом нафтопродуктів.
Донченко Віталий Валерійович, громадянин РФ
Засновник ТОВ “Торговий дом ”Донские Угли“, зареєстрованого у Ростові-на-Дону Ростовської області, РФ.
Лавренюк Наталія Миколаївна, громадянка України
За даними ЗМІ, їй належить 25% в ТОВ “Тоговий дім НЗНП” — ТОВ “НЗНП Трейд”. Також її пов’язують з кількома офшорними компаніями, зареєстрованими на Кіпрі.
Лісогор Сергій Вікторович, громадянин РФ
Є Генеральним директором кількох російських підприємств, зокрема ТОВ “Торговий дом ”Донские Угли“, яка займається продажем різних видів пального.
Маслюк Олександр Миколайович, громадянин РФ
Ще один із засновників ТОВ “Торговий дом ”Донские Угли“.
Попов Михайло Георгійович, громадянин РФ
Ймовірно мова йде про російського підприємця, який так чи інакше пов’язаний з десятком підприємств, що зареєстровані здебільшого у Красноярському краї РФ.
ТОВ “Торговий дом ”Донские Угли" неодноразово фігурував в журналістських розслідуваннях, як підприємство, що здійснює свою господарську діяльність в ОРДЛО та навіть сплачує податки у місцеві фіктивні утворення, які бойовики та російські окупанти називають органами влади республік.
Додамо
Рішенням РНБО також були застосовані санкції до восьми фізичних та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії-власники п'яти літаків. Санкції також застосовані до обслуговуючих дані літаки компаній.
Раніше
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що влада не обмежиться санкціями проти телеканалів "ZIK", "NEWSONE" та "112". Найближчим часом санкції будуть вводитися проти певних категорій фізичних та юридичних осіб, серед яких є й народні депутати.
Ситуація з каналами
Президент Володимир Зеленський 2 лютого запровадив персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції діятимуть 5 років. Також санкції накладені на низку підприємств медіахолдингу “Новини”, куди також входять телеканали “ZIK” і “NewsOne”, 112-канал. Під санкції потрапили: “Нові комунікації” — ZIK, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ” — “ПАРТНЕР ТВ”, “ЛІДЕР ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “ТВ ВИБІР” — 112 канал, “НОВИЙ ФОРМАТ ТВ” — засновник Тарас Козак, “АРІАДНА ТВ” — власник Тарас Козак.
3 лютого Зеленський спочатку прокоментував введені ним санкції проти телеканалів “ZIK”, “NEWSONE” та “112”, заявивши, що Україна “рішуче підтримує свободу слова”, а застосовані обмеження — “важке рішення”.
А потім заявив, що для цього були “конкретні підстави”, але чомусь не назвав їх.
Доповнення
Також Зеленський подякував членам Ради національної безпеки і оборони за "швидку реакцію” і представникам громадянського суспільства.
Стосовно “підтримки” громадянського суспільства, то дії Глави держави засудили в багатьох інституціях, зокрема — в Національній спілці журналістів України. З відповідною заявою вже виступив голова НСЖУ Сергій Томіленко, який назвав указ Президента України Володимира Зеленського про введення санкцій проти телеканалів "ZIK", "NEWSONE" та “112” “надзвичайною ситуацією для держави”. З його слів, Національна спілка журналістів України негайно проінформує міжнародні інституції про кричущі дії влади, направлені на боротьбу зі свободою слова в Україні.