Переговори, ймовірно, перенесуть на січень: Сенату не вдалось домовитись про фінансування України до Нового року - ЗМІ

Переговори, ймовірно, перенесуть на січень: Сенату не вдалось домовитись про фінансування України до Нового року - ЗМІ

Київ  •  УНН

 • 104243 перегляди

Read in English

Лідери Сенату США вказують на те, що пакет допомоги Україні та безпеці кордонів малоймовірний до нового року, а переговори, як очікується, продовжаться у січні. Законодавці з обох партій продовжують засідання напередодні канікул, щоб знайти компроміс.

Лідери Сенату США заявили, що, найімовірніше, найближчим часом не буде досягнуто домовленості щодо угоди про надання додаткової допомоги Україні та зміцнення безпеки кордону США, передає УНН із посиланням на Голос Америки.

Деякі сенатори прогнозують, що переговорити ймовірно перенесуть на наступний рік.

Сенатори від Республіканської та Демократичної партій напередодні не пішли у заплановану різдвяну відпустку, натомість вони продовжили роботу, намагаючись домовитись про пакет фінансування України, Ізраїлю та південного кордону США.

У вівторок, 19 грудня, авторитетний сенатор-демократ Дік Дурбін заявив, що така домовленість до Нового року наразі є малоймовірною.

"Я сподіваюся, що вони підготують текст [законопроєкту], закотять рукави, сядуть і закінчать це, коли ми повернемося в січні", – сказав сенатор Дурбін у коментарі журналістам.

Не розходитись, допоки не буде знайдено компромісу, закликає колег сенатор-демократ Марк Ворнер. У мережі Х (у минулому - Twitter) він написав: "Сенат не повинен оголошувати перерву без надання допомоги нашим союзникам за кордоном. Тут наше місце у світі під загрозою – ми виглядаємо слабкими, якщо не виконуємо своїх обіцянок і відмовляємося стримувати жорстоке, необґрунтоване вторгнення Путіна в Україну".

На тлі наближення свят: у Сенаті США досі не домовились про військову допомогу Україні19 груд. 2023, 15:08 • 24365 переглядiв

Сенатори від обох партій називають переговори, які нині тривають, продуктивними, втім вважають, що роботу ймовірно не завершать найближчим часом.

"Демократи та республіканці в Сенаті розуміють, що іще багато роботи попереду, щоб ухвалити законодавство, яке посилить безпеку США та Західного світу. Ми досягли важливого прогресу, але це непрості переговори, і процес потребує більше часу. Але незалежно від того, скільки часу це займе, ми повинні досягти успіху, тому що ставки високі – для Америки та для наших друзів у Європі, на Близькому Сході та в усьому світі. Ми повинні надіслати додаткову допомогу Україні, щоб перемогти Володимира Путіна", – заявив лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер.

Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл сказав, що ті, хто бере участь у переговорах, "роблять повільний та стабільний прогрес".

Один з провідних перемовників від республіканців, сенатор Джеймс Ленкфорд заявив у понеділок, що не очікує домовленості з Білим домом до Нового року, тому що між сторонами лишаються ще невирішені питання.

"Цього тижня ми явно не завершимо текст, щоб мати можливість проголосувати, щоб зібрати всі ці речі докупи. Ми продовжуватимемо працювати, поки це не буде зроблено", - сказав він. – "Ми всі повернемося до цього в січні, але це займе деякий час, щоб закінчити весь текст".

Напередодні, як повідомляв Голос Америки, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що до кінця грудня Білий дім планує виділити Україні останній пакет допомоги, на який ще залишилось фінансування.

Нагадаємо

Адміністрація Байдена подала запит до Конгресу на затвердження додаткового фінансування для України на 61 мільярд доларів, втім проти цієї ініціативи виступила частина законодавців від Республіканської партії. В обмін на підтримку цього фінансування вони вимагають провести у США міграційну реформу, посиливши контроль за потоком мігрантів на південному кордоні США з Мексикою.

Палата представників США, де більшість мають республіканці, пішла у різдвяну відпустку ще минулого тижня, так і не домовившись щодо цього законопроєкту. Наразі незрозуміло, чи повернуться конгресмени до цього питання, навіть якщо сенатори досягнуть компромісу щодо допомоги Україні та безпеки кордону.

Як вважають оглядачі, з наступного року законодавцям США може бути ще важче знайти згоду щодо суперечливих законопроєктів, тому що це буде період, коли політики у США почнуть висувати свої кандидатури на вибори президента США, а також в січні наближається термін, коли Конгрес має ухвалити бюджет на цей рік, аби уникнути чергового ризику шатдауну.