Парламент ухвалив зміни до Трудового кодексу щодо договору працівників у разі передачі бізнесу
Київ • УНН
Верховна Рада ухвалила євроінтеграційний законопроект, який регулює правонаступництво у трудових відносинах у разі зміни власника підприємства, зобов'язуючи нового роботодавця продовжувати трудові договори та інформувати працівників про переведення.
Верховна Рада ухвалила в цілому євроінтеграційний законопроєкт №8244, який регулює правонаступництво у трудових відносинах при зміні власника підприємства. Про це УНН повідомляє з посиланням на народного депутата Олексія Гончаренка.
Верховна Рада через майже рік прийняла в цілому законопроєкт про правонаступництво у трудових відносинах. За - 269
З його слів, передбачається, що роботодавець має продовжувати дію трудового договору з працівниками у разі передачі бізнесу чи якоїсь частини іншій особі. І також роботодавець має інформувати працівників про дату такого правонаступництва.
Цей законопроєкт є одним з євроінтеграційних.
Він передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах і пропонує, зокрема:
· У разі звільнення працівника через зміну істотних умов трудового договору на шкоду працівникові роботодавець вважається таким, що несе відповідальність за завершення трудового договору або трудових відносин.
· У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача.
Також він пропонує, встановити, що відчужувач та набувач зобов’язані не пізніше ніж за 10 робочих днів до здійснення передачі суб’єкта господарювання поінформувати письмово або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій виборний орган первинної профспілкової організації (профспілкового представника), в разі відсутності первинної профспілкової організації – вільно обраних та уповноважених представників (представника) працівників, а в разі їх відсутності – працівників про:
· дату або орієнтовну дату передачі суб’єкта господарювання;
· причини передачі суб’єкта господарювання;
· правові, економічні та соціальні наслідки передачі суб’єкта господарювання для працівників;
· будь-які заходи, передбачені стосовно працівників.
Доповнення
20 липня 2023 року комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував ВР ухвалити в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах №8244.