Новий закон про домашнє насильство вступає в силу 19 грудня: що зміниться

Новий закон про домашнє насильство вступає в силу 19 грудня: що зміниться

Київ  •  УНН

 • 13522 перегляди

Read in English

В Україні посилюють відповідальність за домашнє насильство та збільшують строк затримання кривдників до 12 годин. Дитина, у присутності якої вчиняється насильство, визнаватиметься потерпілою.

19 грудня вступає в силу закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство. Про це заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко повідомила в ефірі марафону, передає УНН.

Серед законодавчих змін, є запровадження норми щодо визнання дитини потерпілою, якщо у її присутності вчиняється домашнє насильство. Також закон чітко розмежовує поняття домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

За словами Катерини Павліченко, законодавчі зміни значно повпливають на захист потерпілих та притягнення кривдників до відповідальності:

  • У новому законі є норма, яка збільшує строк можливого адміністративного затримання кривдника, зокрема, до 12 годин. І зазначеним законом обов'язково передбачене дослідження необхідності направлення кривдника на корекційні програми».
  • Наразі в структурі Національної поліції функціонує 61 мобільна група з протидії домашньому насильству. Крім того, є також спеціалізовані сектори з протидії домашньому насильству. Вони працюють в обласних центрах і в містах з населенням понад 50 000 жителів. 

Доповнення 

Згідно з статистикою, від початку повномасштабного вторгнення ситуація щодо домашнього насильства в Україні зросла в порівнянні з попереднім роками. Так, наприклад, у 2019 році кількість поданих заяв до поліції становила 141 814, з них 1068 — відкриті справи, і 759 — дійшли до суду. У 2022 році до відділків поліції було подано 244 381 заяви, серед яких відкритих — 1498, а до суду надійшло 1249. Якщо говорити про 2024 рік, то станом на жовтень кількість заяв "перевершила" попередні роки на 80%. Але навіть попри збільшення кількості заяв, відсоток їх надходження до суду значно знизився. У 2022 та 2023 роках цей показник становив близько 83%, зараз же – всього 64%, що є найнижчим показником за останні п’ять років. Також, варто зауважити, що такі дані не є точними, оскільки, не всі жертви наважуються звертатися до відповідних органів по допомогу.