Незаконне зняття арешту з коштів: судді Печерського суду Києва повідомили про підозру

Незаконне зняття арешту з коштів: судді Печерського суду Києва повідомили про підозру

Київ  •  УНН

30 березня 2023, 18:40 • 378056 перегляди

КИЇВ. 30 березня. УНН. Судді Печерського районного суду Києва Тетяні Ільєвій повідомили про підозру у незаконному знятті арешту з 110,7 тис. євро та 9,3 тис. дол., які були арештовані в межах кримінального провадження. Про це повідомляє УНН з посиланням на САП.

Як стало відомо УНН з власних джерел мова йде про суддю Печерського районного суду Тетяну Ільєву.

Цитата

«30 березня 2023 року за дорученням керівника САП прокурор за участі детективів НАБУ повідомив про підозру у зловживанні владою та внесенні службовою особою до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей судді одного з районних судів м. Києва. Дії судді кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що у межах досудового розслідування встановлено, що у листопаді 2020 року суддя ухвалила рішення про зняття арешту з 110,7 тис. Євро та 9,3 тис. дол. США, які були арештовані в межах кримінального провадження, обґрунтувавши своє рішення начебто належністю цих коштів іншому громадянину, а не обвинуваченому у справі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судді Київського окружного адмінсуду повідомили про підозру у недекларуванні

«Проте з’ясувалося, що жодних правових підстав для ухвалення цього рішення у судді не було, оскільки клопотання, яке вона розглядала, не містило фактичних даних, що підтверджували б належність вилучених коштів іншій особі», - зазначається в повідомленні.

Крім того, суддя розглянула це клопотання за відсутності у судовому засіданні заявника, його представника, прокурора, а також поданих ними відповідних клопотань щодо здійснення судового розгляду без їх участі. Аби надати своєму рішенню законного вигляду, суддя в постановленій ухвалі вказала завідомо неправдиві відомості про нібито подачу представником заявника до суду заяви про розгляд клопотання без його участі.

«Поміж іншого встановлено, що суддя не мала законного права розглядати це питання, оскільки провадження було передано на розгляд по суті, а такі клопотання розглядаються лише під час досудового слідства. Такі дії судді завдали власнику вищевказаних коштів шкоди на суму майже 4 млн грн», - інформує САП.

Наразі САП підготовлено клопотання до Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, а також до ВАКС – про застосування до неї запобіжного заходу у вигляді застави.