Не зможуть голосувати в Україні: Арахамія про "підводні камені" подвійного громадянства

Не зможуть голосувати в Україні: Арахамія про "підводні камені" подвійного громадянства

Київ  •  УНН

 • 20816 перегляди

КИЇВ. 3 грудня. УНН. Громадяни з подвійним громадянством, у разі його узаконення в Україні, будуть змушені обирати, у якій країні голосувати. І якщо проживають за кордоном, не зможуть голосувати в Україні, повідомив журналістам у кулуарах парламенту очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, пише УНН.

З його слів, у законопроекті є декілька "запобіжників".

Цитата:

"Людина має визначитись, вона не може, наприклад, якщо вона громадянин Канади чи громадянин США і одночасно отримавши українське громадянство – має визначитися, за яку владу він голосує. Якщо він живе в Сполучених Штатах, то він тоді має український паспорт, але не буде мати можливості голосувати тут. Тому що він голосує за президента США, за їх сенат.

Не може людина голосувати в двох країнах за владу. Так не працює. Там є принцип "осідлості" так званий. Його центр життєвих інтересів тут – він голосує за владу тут. Якщо там – голосує там", - сказав Арахамія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Множинне громадянство від Зеленського: декларації для іноземців та кому воно не світить

Деталі

Також він розповів, що якщо людина - іноземець, але переїхав і тут вже мешкає і має подвійне громадянство, то він має право тут голосувати. "Там оцей принцип "осідлості", центр життєвих інтересів. Він має бути якусь кількість років тут, постійно, не менше ніж 180 днів на рік, має тут якесь житло і таке інше. Там є умови, які дозволять диференціювати оце виборче право", - додав нардеп.

Ще один запобіжник, з його слів, "каже, що країна-агресор, - не може. Люди, які мають російський паспорт, не можуть брати український паспорт".

Контекст

Президент Володимир Зеленський спочатку анонсував проект закону про множинне громадянств, а потім вніс до парламенту законопроект про зміни до ЗУ “Про громадянство України” щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України.

Комітет ВР розглядатиме законопроект Зеленського про множинне громадянство у 2022 році.

Додамо, Президент у 2019 році вже вносив до Верховної Ради законопроект щодо питань громадянства. Однак тоді його розгляд було відкладено.

Пізніше питання громадянства було винесено на РНБО. У березні поточного року Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства.