НБУ продовжив тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках
Київ • УНН
КИЇВ. 14 грудня. УНН. Національний банк України подовжив чинні тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв’язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності. Про це УНН повідомили у прес-службі Нацбанку.
Окреслені зміни встановлено постановою Правління Національного банку “Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України” від 13 грудня 2016 року № 410. Постанова набуває чинності з 16 грудня 2016 року.
У відомстві зазначили, що строк дії постанови не буде встановлюватися для всіх обмежень, окрім двох, максимальний строк дії яких обмежено ЗУ"Про Національний банк України" та “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”.
“Безстроковість цієї постанови не означає, що Національний банк відмовляється від подальшої валютної лібералізації. Навпаки, ми проводжуємо йти проголошеним шляхом. Але, приймаючи рішення про послаблення певних вимог, Національний банк орієнтується не на строки відповідної тимчасової постанови, а на наявність належних передумов. Тому ми вирішили прибрати календарні строки, які могли невірно тлумачитися учасниками ринку як часові орієнтири у процесі валютної лібералізації”, — пояснив Олег Чурій.
Зокрема, продовжують діяти такі обмеження, як обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%; 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку; заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів; купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тис. гривень в день; ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тис. гривень в день тощо.
Крім того, сьогодні існують короткострокові системні ризики для фінансової стабільності, пов’язані із можливим невиконанням окремими банками програм капіталізації за результатами діагностичного обстеження.
В НБУ зазначили, що в подальшому, у разі зниження зазначених ризиків та за наявності сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, Національний банк планує продовжити поступово пом’якшувати тимчасові обмеження.