На Запоріжжі викрили корупційну схему: посадовці  МСЕК видавали ухилянтам фальшиві довідки про інвалідність за $3,5 тисячі

На Запоріжжі викрили корупційну схему: посадовці МСЕК видавали ухилянтам фальшиві довідки про інвалідність за $3,5 тисячі

Київ  •  УНН

 • 27334 перегляди

Read in English

У Запоріжжі поліція викрила корупційну схему з видачі фіктивних довідок про інвалідність військовозобов'язаним на суму 3500 доларів США, вилучивши під час обшуків понад 1 мільйон доларів США, 103 тисячі євро, 3,2 мільйона гривень та 2 кг наркотиків.

На Запоріжжі поліція викрила корупційну схему за участі посадовців МСЕК (медико-соціальної експертизи – ред.), які видавали військовозобов’язаним чоловікам довідки про фіктивну групу інвалідності. Один такий висновок коштував 3500 доларів. За цією справою підозри отримали один із керівників центру медико-соціальних експертиз та його посередник. Про це розповіли у Нацполіції України, передає УНН.

Посадова особа центру медико-соціальної експертизи, маючи вплив на керівників підпорядкованих комісій, сприяла військовозобов’язаним отримати фіктивну групу інвалідності. Підшукував клієнтів та тримав з ними зв'язок її родич, який був у ролі посередника. До прикладу, вартість направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК) становила 300 доларів, а отримання потрібного висновку – 3500 доларів.

– розповіли у поліції.

Деталі

В ході слідства поліцейські встановили численні факти отримання чиновником з МСЕК хабарів від ухилянтів.

20 березня оперативники та слідчі провели обшуки за місцями роботи та проживання учасників корупційної схеми. Вилучили готівки понад 1 млн доларів, 103 тис. євро, 3,2 млн гривень, записи чорнової бухгалтерії, та на додачу 2 кг психотропів.

На підставі отриманих доказів одному із керівників центру слідчі поліції повідомили підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Дії посередника кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Вирішується питання про обрання запобіжних заходів у вигляді триманні під вартою.

Збір доказової бази продовжується. Правоохоронці встановлюють всіх причетних до злочину осіб.