Маркевич про справу ФІФА через трансфер Ярмоленка: це міжнародний скандал, хоч “Боруссія” тут ні до чого
Київ • УНН
КИЇВ. 24 жовтня. УНН. Через те, що “Динамо” досі не сплатило платіж солідарності за трансфер Ярмоленка, ФІФА відкрило дисциплінарне провадження проти німецького клубу “Боруссія”. Це, фактично, міжнародний скандал і крапку в ньому має ставити не лише ФІФА, але й українські правоохоронці. Таку думку у коментарі УНН висловив екснаставник збірної України та "Дніпра" Мирон Маркевич.
За його словами, з цією сумнозвісною історією — про вкрадений у дітей чернігівської спортивної школи “Юність” платіж солідарності за Ярмоленка — Україна вже відома на весь світ.
“Ситуація дуже неприємна. Але я переконаний, що „Боруссія“ не могла намахлювати з грошима і, я думаю, „Боруссія“ свої зобов’язання повністю виконала (перед ФК „Динамо“ — ред.). А от куди ці гроші поділися далі — нехай тепер розбирається ФІФА в рамках відкритого дисциплінарного провадження. Та й українські правоохоронці хай доводять справу до кінця. Там же кримінальне провадження є (кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК України — шахрайство, заволодіння шляхом обману, грошовими коштами в особливо великих розмірах — ред.)”, — каже Маркевич.
Він нагадав, що ця історія “тягнеться” вже кілька років.
“У пресі фігурує „Динамо“ і ми, фактично, вже відомі на весь світ з цими грошима, без п’яти хвилин — міжнародний скандал. Так не може бути. Але повторюсь, я не думаю, що „Боруссія“ хімічила б з грошима”, — додав Маркевич.
Як писав УНН, Міжнародна федерація футболу (ФІФА) відкрила дисциплінарне провадження щодо німецького ФК “Боруссія” (Дортмунд) за фактом несплати платежу солідарності за трансфер футболіста Андрія Ярмоленка.
Заявником у справі ФІФА виступила саме ДЮСШ “Юність”, де виховувався Ярмоленко. Материнська школа футболіста заявляла про суму солідарного платежу в розмірі 286 тис. євро. Зараз же ФІФА суму перерахувало, і вважає, що ДЮСШ має отримати солідарний платіж у розмірі 301 тис. євро.
З плином двох років після трансферу Ярмоленка “Юність” так нічого від “Динамо” і не отримала. Натомість, частина платежу в розмірі 150 тис. євро “Динамо” зі свого офшорного рахунку (Динамо Київ Кіпр ЛТД) перерахувало на адресу громадської організації “Клуб “Юність”.
Однойменна зі спортивною школою футболіста ГО створена була тільки у 2015 році, у той час, коли Ярмоленко грав у чернігівській ДЮСШ “Юність” з 1996 по 2001 і з 2004 по 2006 роки.
Запідозривши шахрайство, 10 квітня 2018 року керівник “Юність” Геннадій Прокопович звернувся до слідчого управління ГУ Нацполіції у Чернігівській області. Сьогодні кримінальну справу за фактом шахрайства з грошима, призначеними для чернігівських дітей, розслідує вже ГУ Нацполіціі м.Києва.
На думку слідчих, перекинуті “Динамо” на рахунок ГО “Клуб “Юність” кошти надалі були переведені у готівку.
Цікаво, що підписуючи договір з “Боруссією” про трансфер Ярмоленка, “Динамо” брало на себе всі зобов’язання по сплаті платежів солідарності за футболіста. Ба більше, керівництво столичного клубу, підписуючи документи про перерахування 150 тис. євро на несправжню школу — ГО "Клуб Юність", зменшило суму солідарного платежу практично у два рази (з 286,4 тис. євро до 150 тис. євро).