Львівські медики провели складну операцію на мозку 4-річної пацієнтки з Північної Ірландії
Київ • УНН
Львівські дитячі нейрохірурги успішно видалили частину півкулі головного мозку 4-річній пацієнтці з Північної Ірландії, щоб позбавити її від небезпечних для життя судом та затримки розвитку.
Щоб провести складну операцію 4-річній дитині по видаленню частини півкулі мозку, родина з Британських островів звернулася за допомогою до українських спеціалістів. Львівські дитячі нейрохірурги провели хірургічне втручання та зупинили розвиток загрози життю дитини.
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає УНН.
Деталі
Львівські дитячі нейрохірурги видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з-за кордону, аби позбавити важких судомних нападів, що несли загрозу життю та стримували розвиток дитини.
Як вказується, родина з Британських островів здолала 3000 км, аби звернутися за допомогою саме до українських спеціалістів Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії. Центр знаходиться у Дитячій Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова: тут лікують дітей з різних куточків України, але із-за кордону - вперше.
Зазначається, що у 4-річної Рейчел Гріббен, яка живе в містечку в Північній Ірландії були виявлено відставання у розвитку та посмикування тіла у віці двох років; згодом дівчинка перенесла перший важкий судомний напад. Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами, - різновид діагнозу, який характеризується виявленням періодичних розрядів по всьому головному мозку людини. Також лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які і провокували судоми.
У пошуках порятунку батьки Рейчел натрапили на відомого американського нейрохірурга Люка Томича. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80-90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися за допомогою до команди українських спеціалістів, яку очолює досвідчений нейрохірург Дитячої Лікарні Святого Миколая Михайло Ловга.
Попри війну в України, батьки дівчинки наважилися приїхати до Львова. Маленьку пацієнтку почали готувати, - команда українських нейрохірургів взялася за ретельне планування операції.
Ми вибрали цікавий - комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім - видалили повністю. (..) Працювали спільно з нейрофізіологами, використовуючи надсучасні технології - інтеропераційний моніторинг та "навігаційну систему", які допомагають нам уникнути пошкоджень здорових ділянок мозку
Операція продовжувалась 7 годин. Втручання минуло успішно і бажаного результату вдалося досягти.
Судоми повністю відсутні і більше не затримуватимуть розвиток дитини. Рейчел вже повернулася додому - до Північної Ірландії.
Нагадаємо
Вперше в Україні медики в Охмадиті провели унікальну трансплантацію печінки з одномоментною корекцією вади серця тривалістю майже добу.