Лікарі розвінчали 5 поширених міфів про цукровий діабет 2 типу
Київ • УНН
Національна служба здоров'я України розвінчала поширені помилкові уявлення про цукровий діабет 2 типу. Лікарі пояснили правду про вплив цукру, дієту, інсулін та вагітність при діабеті.
Малорухливий спосіб життя та зловживання солодощами викличе діабет. Лікарі вирішили пояснити, що не все, що ми часто чуємо про цю хворобу відповідає дійсності. Про це повідомляє Національнаслужба здоров'я України, пише УНН.
Деталі
Діабет може виникнути, якщо їсти забагато солодкого:
Цукор не викликає діабет, але його неконтрольоване споживання провокує ожиріння, що збільшує ризик розвитку діабету ІІ типу.
При цукровому діабеті треба дотримуватися спеціальної дієти:
Хворі на діабет мають дотримуватися збалансованого харчування: щоб у раціоні були злаки, зелень, нежирне м’ясо та риба тощо.
При цукровому діабеті ІІ типу не призначають інсулін:
Якщо не допомагають ліки та збалансоване харчування, то для порятунку життя лікар може призначити інсулінотерапію.
Жінкам із цукровим діабетом не бажано вагітніти і народжувати:
Жінки з цукровим діабетом успішно вагітніють і народжують здорових дітей. Важливо робити це під наглядом ендокринолога та гінеколога, дотримуватися призначень, підтримувати рівень глюкози в крові.
Хворим на діабет не можна їсти солодке:
Людям з цукровим діабетом потрібно контролювати споживання цукру, а не виключати його повністю з раціону.
Нагадаємо
Рівень захворюваності на діабет у світі зріс з 7% до 14% за останні 30 років, охопивши 828 мільйонів дорослих. Понад 450 мільйонів хворих не отримують належного лікування через обмежений доступ до медичних послуг.